9 Mart Cuma günü, bu dönemin Kişisel Gelişim Günleri kapsamındaki etkinliklerden belki de en çok ilgi görenlerinden biri, Kariyer Merkezi ve Atatürkçü Düşünce Topluluğu’nun çalışmalarıyla nihayet gerçekleşti: Uğur Dündar ile Söyleşi. Aslında söyleşinin 2 Mart 2012 tarihinde yapılması planlanmıştı, ancak olumsuz hava koşulları Ankara ve Bilkent’teki pek çok şeyi olduğu gibi bu etkinliği de ertelenmek zorunda bıraktı.

Uğur Dündar’a ilgi öyle yoğundu ki, FFB-22’nin dışında, söyleşinin canlı yayınlandığı diğer salonlar da tamamen dolmuş durumdaydı. Sayın Dündar, söyleşi sırasında bizlere televizyonculuk ve habercilik kariyeriyle ilgili pek çok anısını, özellikle de geçtiğimiz günlerde yine Kişisel Gelişim Günleri kapsamında ağırladığımız sayın Müjdat Gezen ile olanları, bu işin ne kadar tehlikleli olabileceğini ve zor koşullar altında gerçekleştirilmek zorunda kalınabileceğini, tüm engellere rağmen dürüst olmanın neden gerekli olduğunu anlattı. Konuşması sık sık alkışlarla bölündü. Tüm bunlar o kadar yoğun konulardı ki, sanıyorum bu yüzden çok fazla soru almaya vakit kalmadı. Ancak kendisine sorulan soruları da ayrıntılı biçimde cevaplandırdı.

2012 Bahar dönemin başlamasından beri sadece beş hafta geçti, ancak Bilkent daha şimdiden bu dönem çok değerli insanları konuk etmiş durumda. Dilerim ki böyle değerli kişilikleri ağırlamaya bu şekilde devam ederiz ve onlardan bir şeyler öğrenme fırsatını yakalarız.

Leave a Reply