EuroAsia 2011’e Geri Sayım Başladı

Model Birleşmiş Milletler Derneği (MBMD) tarafından düzenlenen EuroAsia 2011, 2, 3 ve 4 Aralık tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek. EuroAsia 2011, 5-9 Mart 2012 tarihlerinde Antalya’da yapılacak MUNTR 2012 için de bir eğitim konferansı niteliğini taşıyor.

MUNTR, EuroAsia gibi MUN konferanslarında katılımcılar, öncelikle Birleşmiş Milletler (BM)’in bünyesindeki komitelerden birine dâhil olur. Daha sonra ise her komite kendilerine atanan BM üyesi ülkeleri temsil eder ve uygulanan politikaları savunur. Böyle bir deneyim katılımcılara birçok konuda artı kazandırır. İlk olarak konferans dilinin İngilizce olması, katılımcılara yabancı dilde münazara edebilme ve karar alma becerilerini geliştirme fırsatını sunmaktadır. Ayrıca ülkelerini temsil ederken toplum önünde konuşabilme, aktif dinleyebilme, politik konularda araştırma ve analiz yapabilme, toplum adına müzakere yapabilme, çatışmaları çözebilme ve teknik metin hazırlayabilme gibi çeşitli özellikler kazandırıp, bu konuda kendilerini geliştirme olanağını verir.

Türkiye’deki en büyük ve en kapsamlı MUN konferansı olmakla beraber, 15’in üzerinde farklı ülkelerden gelen toplamda 500’ü aşkın katılımcıları, akademik kalitesi ve 5 yıldızlı otellerin sağladığı tüm olanakları kullanması ile tanınan MUNTR’a hazırlık için, EuroAsia bulunmaz bir fırsattır, denilebilir. BM tarafından tanınan MBMD’nin farkıyla, her iki konferansın sonunda da katılımcılara aldıkları ödüllere göre iş dünyasında da saygı gören sertifikalar sunulmaktadır.

Ek olarak, uluslararası bir konferans olmasıyla sizlere dünyanın dört bir köşesinden arkadaş edinme imkânı sağlamanın dışında, sosyal etkinlikleriyle de eğlenmenizi sağlayacaktır.
EuroAsia 2011’e erken kayıtlarda katılım ücreti 60 TL iken, 26 Kasım’dan itibaren ücret 75 TL olacaktır. Katılım ücretine öğle yemekleri, konferans ve sertifika bedelleri dâhildir.

Dünyaya bambaşka bakış açılarıyla bakmanızı sağlayacak bu muhteşem deneyimde yer almak için www.muntr.org adresinden kaydınızı yaptırmanız yeterli. Daha fazla bilgi edinmek, soru ve önerilerinizi paylaşmak isterseniz ise info@muntr.org ‘a başvurabilirsiniz.

Leave a Reply