25 Mayıs’ta hüzünlü bir telaş vardı GazeteBilkent ekibinde. Gazetemizin kurucularından ve Selim Can SAZAK’tan sonra Genel Yayın Yönetmenliğini ve İdari Koordinatörlüğü devralarak bu görevlerin altından üstün bir başarıyla kalkan Hilmi Hakan KAHRAMAN; mezun olması sebebiyle görevini devretmişti ve bu yüzden aramızdan ayrılıyordu.

Gazete’nin kuruluşundan bu yana aktif olarak görev alan Hakan KAHRAMAN, belli bir süre boyunca spor editörlüğü görevini yürütmüş ve ondan sonra Genel Yayın Yönetmenliği ve İdari Koordinatörlükle birlikte Kampüs editörlüğü görevinin de altından hakkını vererek kalkmıştı. Görevde olduğu bütün süre zarfı boyunca, her sorunun ve sıkıntının üstesinden hiç kimseyi kırmadan, başarıyla gelen; insanları çalışmak için motive etmesini bilen ve her zaman sorumluluk almayı başarabilen bir arkadaşımızdı.

Nisan başında yapılan oylamayla yerine Esin BATAK Genel Yayın Yönetmeni, Seren GÜLDAMLASIOĞLU da İdari Koordinatör olarak geçmiş ve görevlerini 1 Mayıs’ta devralmışlardı. Yine de Hakan KAHRAMAN’ın varlığı ve henüz aramızdan ayrılmıyor oluşu çok da bir ayrılık havası hissettirmemişti.

GazeteBilkent ekibi bir araya gelerek, Hakan KAHRAMAN’a sürpriz bir veda yemeği ve sürpriz bir plaketle, teşekkür etti ve hayatının devamı için başarılar diledi. Her ne kadar eski Genel Yayın Yönetmenimizin hayatının devamında aynı performansla çok başarılı olacağından emin olsak da; aramızdan ayrılıyor oluşu bir burukluk yarattı.

Bolca kahkaha eşliğinde Ankuva’da yenilen yemekte, editörler, idari ekip ve kimi portallardan yazarlar mevcuttu. Yine de ortama hakim genel hava neşe olsa da, içindeki burukluğu hissetmemek elde değildi. Hem gazete hem günlük hayatın konuşulduğu yemekte aramızda olan herkese teşekkür ediyor ve Hakan KAHRAMAN’a son bir mesajımızı iletiyoruz.

GazeteBilkent’e olan büyük emek ve katkılarından dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz! Aramızda sık sık olmasa da bulunmaya devam edeceksin ve her şey için bolca mutluluk ve başarılar dileriz!

Leave a Reply