Yeni dönemde Edebiyat Topluluğu çok yaratıcı bir çalışmayla karşımıza çıkıyor. B Binası’nda tesadüfen rastladığım bir kitapla öğrendiğim bu proje benim çok hoşuma gitti. Projenin adı “Ayaklı  Kitap Projesi”. Amacı ise Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin kampüsün herhangi bir yerinde eline geçen kitabı alıp okuması ve kitabı bitirdikten sonra yine kampüsün rastgele bir yerine bırakması. Böylece bir kitabı sizden sonra tanımadığınız yüzlerce insan okuyabilir… 22 Şubat Çarşamba günü başlanan bu proje şimdilik 25 kitap içermektedir. Siz de bu projeye kitap bağışı yapmak isterseniz aşağıdaki adreslerle iletişime geçebilirsiniz:

erdem_b@ug.bilkent.edu.tr
erciyas@ug.bilkent.edu.tr

Ayrıca kitabı okumaya karar verdiğiniz takdirde, Ayaklı Kitap Projesi’nin facebook sayfasını beğenip, sizde bulunan kitabın resminin altına kitabın sizde olduğuna dair bir yorum bırakmalısınız. Böylece kitabın kimlere, nerede ve ne zaman ulaştığı daha rahat takip edilecektir. Aynı şekilde, kitabı bitirip herhangi bir yere bıraktığınızda da bunu tek bir yorumla haber verebilirsiniz. Kitabı okumak için bir ay süreniz var, fakat daha bitiremediyseniz de fotoğrafın altına bir yorum daha eklemeniz gerekecek.

Ben şu an B Binası’nda elime geçen Goethe’nin Genç Werther’in Acıları adlı kitabını okuyorum. Bu ve bunun gibi birçok kitabı kampüste bulduğunuzda lütfen bir göz atmaktan çekinmeyin :)

Leave a Reply