skaterspiPazarlama ve edebiyat dünyasının altın kuralıdır: “Ne söylediğiniz değil, nasıl söylediğiniz önemlidir” sözü. Bence aynı şekilde moda için “Ne giydiğiniz değil, nasıl giydiğiniz önemlidir” anlayışı modanın getirdiği yenilikleri kendi tarzımıza adapte etmek için en iyi yöntem. Bunun en güzel örneği dilimizde “kloş etek” diye geçen “skater skirt”ler! Birçok kadının dolabında yerini çoktan almış olan bu parçaya 2013 bahar sezonunda da rastlamak mümkün. Aslında bu eteklerin geniş bir kesim tarafından tercih edilmesinin nedeni de geniş bir kullanım alanı olması. Bu yazıda skater skirtlerin çeşitli kullanımını hazırladığım fotoğraflarla ve açıklamalarla göstereceğim, daha fazlası size kalmış.

Bu eteklere oldukça uyum sağlayan parçalardan biri gömlekler. Tarzınıza göre ipek bir gömlek ve topuklu ayakkabılar tercih edebileceğiniz gibi, kolsuz denim bir gömlek ve spor ayakkabılarla da görünümünüzü oluşturabilirsiniz. Elbette farklı kumaşlar kullanmak da size ve yaratıcılığınıza kalmış. Benim tercihim önden düğmeli ve puantiyeli gömleklerle kombine etmek.

1.ts

 

Sırada favorim dokuma kazaklar var. Eteğinizin kumaşını doğru seçerek rahat ve sevimli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Benim kullanmayı en çok sevdiğim beli birazcık açıkta bırakan kısa kazaklar. Havalar biraz daha ısındığında skater skirtlerimi kolsuz kazaklarla birleştirmeyi de iple çekiyorum. Biraz daha cesur görünmek isterseniz ince yün hırkalarınızı eteğin içine sokmayı deneyebilirsiniz. Benim önerim uzun saçlı bayanların bu kombinasyonu saçlarını toplayarak kullanmasıdır.

2ts

 

Smart-casual görünümü benimseyen kadınlar için ideal! Eğer sizde bir blazer aşığıysanız, blazer ceketlerinizi skater skirtlerle deneyin. Sonuç sizi şaşırtabilir! Bu kombinasyon için önerim maskülen aksesuarlar ve stilettolar. Erkek arkadaşınızın ya da babanızın saatlerini deneyin!

3ts

 

Baharda ince hırkalarla kullandığımız t-shirt kombinasyonu, tek başına yaz aylarının da vazgeçilmezi olacak gibi. Kolsuz parçaları da aynı şekilde kullanabiliriz. Özellikle karşıt renkler seçerek basit ama şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu kombinasyonda floral desenli etekleri ve deri aksesuarlarla da mutlaka deneyin derim!

4ts

 

Skater skirtlerle kullanmayı en çok sevdiğim parçalardan biri olan sweatshirtler, özellikle vücut hatlarınızı çok fazla ön plana çıkarmak istemiyorsanız en iyi yöntemdir. Günlük kullanım için babet yerine boğazlı spor ayakkabılarla ve sırt çantalarıyla kombine etmenizi öneriyorum; topuklu ayakkabılarla da kullanmakta da sakınca yok elbette.

5ts

 

Geçen senenin peplum çılgınlığının bir parçası olduysanız, peplum bluzlarınızı ve ceketlerinizi bu kez kalem etekler yerine skater skirtlerle giyerek çok daha orijinal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu kombinasyonda vücut tipinize göre etek boyunu olabildiğince uzun tutarak çok daha asil bir görünüm yakalayabileceğinizi düşünüyorum. Siyah peplum üstler ile açık pembe-pudra rengi etekler ve oxford ayakkabılar oldukça şık görünecektir.

6ts

 

Bahar alışverişinizde tavsiyelerimin size ilham vermesi dileğiyle…

 

Leave a Reply