İçinizi Isıtacak, Hayatın İçinden Bir Dizi: Modern Love

Öncelikle son zamanlarda Amazon Prime ve Hulu’nun çıkardığı dizilerin Netflix’ten daha kaliteli olduğundan bahsetmem gerekiyor. Özellikle yaşamın içinden ve daha gerçekçi ya da samimi diziler konusunda ne yazık ki bir Netflix hayranı olarak yeni çıkardığı dizileri başarılı bulmadığımı söylemeliyim. 

Karantina döneminde “Normal People” dizisini bitirdikten ve çok beğendikten sonra yine onun gibi gerçekten normal ve içten bir dizi arayışına girdim. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine “Modern Love” dizisine başladım ve tek kelimeyle bayıldım.

Amazon Prime yapımı olan dizi, sekiz bölüm ve birbirinden bağımsız sekiz gerçek hayat hikayesinden oluşuyor. Dizi, dram yerine romantik komedi sayılabilecek ve yüzünüzde bir gülümseme bırakabilecek türden bir yapım ve çok fazla başarılı ve tanınmış oyuncuyu da bünyesinde barındırıyor: Anne Hathaway, Dev Patel, Andrew Scott, Tina Fey ve hüzünlü şarkıların yazarı Ed Sheeran. Dizinin hikayeleri yine aynı adlı bir köşesi bulunan NewYork Times gazetesine dayanıyor. Hikayelerin sonunda acı yerine yaşama sevinci ve dram yerine mutlu bir tebessümü paylaşmanıza olanak sağlayan detaylar var. Tüm bölümler karamsarlıktan oldukça uzak ve ilişkiler hakkında size farkındalık kazandıracak detaylarla doldurulmuş. Aslında dizinin adında “modern” kelimesi geçse de bana göre aşkı kesinlikle modern zamana göre ele almamış. Dizideki aşklar izlerken bana daha eski ve ideal aşkları hatırlattı. Genel olarak annelerimizin zamanında yaşanan büyük aşkları ve onların dönemini bir film şeridiymişçesine gözümün önünden geçirdi. Tek farkı anlatılan kusursuz hikayeler ve insanlar yerine bazen kusurlar işleyebilen ve her zaman mükemmel olmayan insanları anlatmasıydı. Aynı gerçek hayatta karşılaştığımız insanlar gibi… 

Diziye bir şans vermenizi öneriyor ve keyifli seyirler diliyorum.

Leave a Reply