Son Zamanların En Keyifli Dizileri

Merhaba sevgili Gazete Bilkent okurları! Bildiğiniz gibi bir dönemi daha geride bıraktık, artık sıra yeni diziler ve filmler izlemeye geldi. Bu ay yazımda son zamanlarda izlediğim ve sizin de izlemenizi tavsiye ettiğim dizilerden söz edeceğim. Dizilerin bir kısmını daha önce duymuş olabilirsiniz, ama eminim aralarında daha önce duymadığınız ve sizde merak uyandıranlar olacaktır. Söz edeceğim dizilerin çoğu Netflix’te var ama eğer Netflix hesabınız yoksa üzülmeyin, hepsini internette kolayca bulabilirsiniz!

American Horror Story Apocalypse

Listenin başında tabii ki -bana göre- gelmiş geçmiş en iyi dizi olan American Horror Story’nin geçtiğimiz aylarda yayınlanan ve serinin 8.sezonu olan Apocalypse var. Önceki sezonları izlemediyseniz bile izleyebilirsiniz, zira her sezonda birbirinden bağımsız hikayeler işleniyor. Ne yazık ki AHS son bir kaç sezondur bana olmasa da diğer izleyicilerine hem zor erişim hem de eski sezonlar kadar ürpertici olmaması sebebiyle hayal kırıklığı yaşatmıştı, ama Apocalypse ile hepsini telafi ettiklerine inanıyorum; internette okuduğum izleyici yorumları da bu yönde. Eğer gerilim/korku türünde dizilerden hoşlanıyorsanız hemen aramanızı ve izlemeye başlanızı tavsiye ediyorum.

Archer

Eğer çizgi dizilerden hoşlanıyorsanız ve farklı birşeyler izlemek istiyorsanız Archer en doğru seçim. Bölümler kısa, ağır bir konusu yok ve bazı espriler gerçekten güldürüyor. Oturup ciddi ciddi izlenmesi gereken bir dizi değil; daha çok uyku öncesi ya da atıştırırken güzel vakit geçirmek için uygun çerezlik bir dizi. Bu diziyi gerçekten çok geç keşfettim, çünkü diziyi keşfettiğimde çoktan 8.sezonu yayınlanmıştı. Ne yazık ki dizi 6.sezona kadar güzelken sonrasında mahvoluyor ama yine de herkese tavsiye ederim. Bu diziyi hem Netflix’te hem de internette dizi sitelerinde bulabilirsiniz.

American Vandal 

Daha çok belgesel dizi tadında olan American Vandal’ın birbirinden bağımsız iki sezonu var. Ben önce ikinci sezonu “Karartı”yı izledim, çok keyif aldım ama eğer önce birinci sezonu izleseydim Karartı’yı izlemezdim. İlk sezonu gerçekten çok sıkıcı ve tahmin edilebilir, ama ikinci sezon oldukça şaşırtıcı ve biraz da komik. American Vandal’ı Netflixte bulabilirsiniz; ve spoiler vermek istemem ama sakın ikinci sezonu yemek yerken izlemek gibi bir hataya düşmeyin!

 

 

 

You 

Böyle bir liste hazırlayıp da son zamanların en çok konuşulan dizisini yazmamak olmazdı. Açık konuşmak gerekirse ben bu diziyi pek beğenmedim. Gerçeklikten komik derecede uzak olaylar yaşanıyor ve Türk dizisi tadında gereksiz uzatılmış sahneleriyle üst üste 1-2 bölümden fazlası gerçekten çok bayıyor. Yine de izlenmeyecek kadar kötü bir dizi değil, hatta şimdiden çok sayıda hayran topladılar. Zaten renkler ve zevkler tartışılmaz, ben beğenmemiş olabilirim ama eminim okuyucular arasında çok beğenenler olacaktır. Daha çok genç kızlara hitap ettiğini tahmin ettiğim bu dizinin şaşırtıcı bir şekilde hatırı sayılır sayıda erkek izleyicisi de var. Bu diziyi Netflix’te bulabilirsiniz.

 

 

Bojack Horseman

Eminim bu diziyi duymayanınız yoktur; ama hala izlemeyenler olduğunu görüyorum. Gelmiş geçmiş en iyi çizgi dizilerden biri olan Bojack Horseman hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla izleyebileceğiniz; renkli grafikleriyle ekrana kilitleyen ve hayatın içinden her türlü duyguyu hissettirebilen, göründüğünden çok daha anlamlı bir dizi. Son yayınlanan 5.sezonu beklentilerin oldukça altında kalsa da 6.bölümü alışılmışın çok dışında bir bölümdü; bana göre tüm sezonun vasatlığını tek başına telafi etti. Bu diziyi Netflix’te ya da internetteki dizi sitelerinde bulabilirsiniz; ve eğer alkol kullanıyorsanız evde tek başınıza içki içerken izlemenizin dizinin keyfini iki kat arttıracağını garanti ediyorum.

Sick Note

Harry Potterdaki turuncu elemanı hatırlıyor musunuz? Evet, hatırladınız! Başrolde o var; oldukça komik ve absürt bir dizi. Eğer hemen olayların içine girip güzel vakit geçireceğiniz çerezlik bir dizi arıyorsanız izleminizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bütün bölümlerini bitirdiğimde fiziksel acı çektiğim bu mükemmel diziyi Netflix’te ve diğer internet sitelerinde bulabilirsiniz.


Jane The Virgin 


Diziyi anlatmaya başlamadan önce belirtmeliyim ki bu dizi ağırlıkla olarak genç kadınlara hitap ediyor. Küçüklüğümüzden beri alışkın olduğumuz Brezilya dizilerinin çok sevimli bir parodisi olan bu diziyi izlemeye başladığınız andan itibaren tüm sezonları bitirene kadar bırakamayıp bölüm üstüne bölüm izleyeceğinize neredeyse eminim. İnternette kolayca bulabileceğiniz bu diziyi annenizle ve kız kardeşlerinizle beraber keyifle izleyebilirsiniz.

 

Hakan Muhafız


Bu güzeller güzeli dizi önerileri listemi Hakan Muhafız’la bitirmek istemezdim ama buna mecburum. Gerek Netflix’in ilk yerli yapımı olmasıyla gerek oyuncu kadrosuyla adından söz ettiren bu diziyi merak edip biraz seyrettim. Öncelikle konusu biraz saçma, ayrıca bazı diyaloglar gerçekten çok gereksiz, özensiz yazılmış. Şahsen ben bu diziyi herhangi bir Bilkent öğrencisinin tek başınayken beğeniyle izleyebileceğine inanmıyorum ama eğer yarıyıl tatili sebebiyle ailenizin yanındaysanız ve babaannenizle izleyebileceğiniz bir dizi arıyorsanız Hakan Muhafız’ı izleyebilirsiniz, zira kendisi tam anlamıyla “kötünün iyisi” bir dizi.

Leave a Reply