Mutlaka Bilmeniz Gereken Genç Fotoğrafçılar

Sanatın her türünde genç sanatçıları desteklemenin hem moderniteyi yakalamak hem de kişisel ufuğumuzu geliştirmek için önemli olduğu inancındayım. Dolayısıyla bu yazımda sizlerle çok farklı tarzlara sahip 4 genç fotoğrafçıyı tanıştırmak istedim.

1-Sarah Bahbah

Avusturya’da büyüyen Filistinli Sarah Bahbah, yoğun duygular ve insan doğası gereği kusurlu olan ilişkileri fotoğraflarında yansıtıyor. Pek çok ünlü isimle de çalışan bu sanatçının eserlerini tanımanızı içtenlikle öneririm.

Dear Love art serie by Sarah Bahbah

For Arabella art serie by Sarah Bahbah

2- Sam Dameshek

14 yaşında profesyonel fotoğrafçılığa başlayan sanatçı, henüz 19 yaşında olmasına rağmen Tommy Hilfiger ve Bebe başta olmak üzere pek çok ünlü markanın kampanyalarında yer aldı. Fotoğraflarında genellikle gençlik, güzellik ve yaz temaları hakim.

Film Diary by Sam Dameshek

Film Diary by Sam Dameshek

3- Zev Hoover

Minyatür dünyasıyla insanı alıp başka diyarlara götüren bu sanatçı, aldığı ödüllerle yeni dönemin en çok konuşulan isimlerinden oldu.

Flight Series by Zev Hoover

Ideas by Zev Hoover

4-Silvia Grav

İspanyol asıllı sanatçı Flickr’ın “20 yaş altındaki 20 sanatçı” listesine girmesiyle dünyanın pek çok yerinde tanınmaya başladı. Siyah beyaz çalışması ve gölgeleri profesyonelce kullanması fotoğraflarının en dikkat çekici yönlerinden.

We met,
we cried,
we died. by Silvia Grav

Lost Photographs by Silvia Grav

 

Bunlar ve benzeri daha çok fotoğrafa ulaşmak için:

http://www.sarahbahbah.com

https://samdameshek.com

https://www.zev.tv

https://www.silviagrav.com

Leave a Reply