Dünyanın en büyük müzik festivallerinden biri olan Coachella, Amerika’nın Güney Kaliforniya eyaletinde bulunan Coachella vadisinde gerçekleşiyor ve ismini bu vadiden alıyor. İlk olarak 1999 yılında gerçekleşen festival, katılımcı kitlesinin büyük ilgisiyle büyük yankı uyandırıp geleneksel bir hal alıyor. Etkinlikte; rock, indie, hip hop ve elektronik müzik gibi birçok farklı müzik türünden sanatçıya yer verildiği gibi resim ve heykel sergilerine de ev sahipliği yapıyor. Renkli içeriği ve son yıllarda artan popülerliği ile Coachella, dünyanın en ünlü müzik festivallerinden biri haline geldi. 2017 yılındaki 250.000 kişilik geniş katılımcı sayısı ile 114.5 milyon dolarlık rekor cirosuna ulaştı. Festival ilk yıllarında 1 gün kutlanılmasına rağmen yıllar geçtikçe etkinlik günü uzatıldı ve bu sene 13-22 Nisan tarihlerinde olmak üzere 10 gün gerçekleştirildi.

Festivale her sene olduğu gibi bu sene de ünlü isimler akın etti. Katılımcıların giydikleri parçalar o kadar çok gündeme geldi ki Coachella, bir müzik festivalinden çok moda festivaline dönüştü.

Türkiye’den katılan isimler

Hande Erçel’in ilk gün yaptığı kombin, Türk katılımcılar arasında en iyisiydi. Kullandığı aksesuarların uyumu, festivalin sembolü haline gelen renkli saçları ile benim favori ismim oldu. Tabi bu müthiş şıklık ve uyum yalnızca 1 gün sürebildi ve 2. gün kullandığı sıradan parçalar ile moda yarışında puan kaybetti. İlk gün renkli saç örgüsü ile uzun bıraktığı saçlarını kabul edebilirim ancak 2. gün o saçların anlamsızca uzunluğuna tahammül edemedim. Yine de gerek giyimi gerek yaptığı sade ve yerinde makyaj ile bu sene Coachella’ya damga vuran isim Hande Erçel oldu.

1.gün

2. gün

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şeyma Subaşı’nın genel olarak festivaldeki tarzını beğenmedim. Giydiklerini uyumsuz ve festival havasından alakasız buldum. İlk gün giydiği Off-White siyah dantel işlemeli takımı kabullenebilsem bile altına file çorap giymesi kombini tamamen batırdı. Kombin; kovboy şapkası ve üstündeki anlamsız tüy, çantanın püskülü, dantel ve file karmaşasında boğulmuştu. 2.güne gelirsek yapmış olduğu kombin sade(!) kalmış olacak ki yüzündeki taşlarla parıltı katmak istemiş. Yine ilk gün gibi kargaşa içinde bir görüntü oluşmuş. 3. gün ise bulunduğu yerin müzik festivali olduğunu unutup Şeyma Harikalar Diyarında konseptini benimsemiş.

1.gün

2.gün

3.gün

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hadise yapmış olduğu kombin ile takipçilerini şaşırttı çünkü güzel giyinmesine alışkın değiliz. Ancak tartışmasız bir şekilde müthiş bir uyum ile tarzını ortaya çıkarmış. Kullandığı Rhinestone güneş gözlükleri kombinin en beğendiğim ve yıldız parçası. Yalnızca alnındaki yüz taşı olmasa daha iyi görünürdü çünkü zaten yeterince ışıldayan gözlükler varken onların arasında bir parıltıya daha ihtiyaç yok. İkinci gün giydiklerinde değerlendirmeye değer pek bir parça yok ancak üstüne giydiği gökküşağı detaylı parçayı Aleyna Tilki’ye vermesini önerebilirim.

1.gün

2.gün

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festivalde Beyonce performansı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyonce geçen sene hamile olduğu için festivaldeki konserini iptal etmişti. Bu sene geçen senenin makeupını yaptı ve performansı ile katılımcıları büyüledi. Kusursuz sahne performansı ince bir profesyonellikle hazırlanmıştı. Kıyafet değiştirdiği aralarda tırnaklarını bile değiştirdi. Beyonce sahnesinde Jay-Z ile düet yaparak katılımcılara sürpriz yaptı.

 

 

Görseller için

http://www.vulture.com/2018/04/coachella-2018-beyonce-everything-that-happened.html

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-coachellaya-turk-unluler-akin-etti-40804831

https://www.cnnturk.com/magazin/iste-hadisenin-coachella-tarzi?page=2

https://www.ntv.com.tr/galeri/yasam/hadiseden-coachella-pozlari,MncgCNApUEmxfcjaAPAXMQ/Ca8PNI5Q2EaOPel1jNMkoQ

 

 

Leave a Reply