Saç stilistliğinin kurallarını tamamen değiştirerek kendine milyon dolarlık bir krallık kurmuş saçlara fısıldayan kadın Kimberly Kimble’dan başkası değil. Saç stilistliğine, ama daha öncesinde kuaförlüğe, anne ve anneanne kontenjanından giren üçüncü kuşak sanatçı Kim Kimble, aslında hayallerin ötesindeki tahtını manikürsüz tırnaklarıyla kazıyarak elde etti. Saç yıkamaktan dünyanın en ünlü ve başarılı saç stilisti unvanına tabii ki bir gecede ulaşmadı.

Chicago’da geçirdiği çocukluğunun ardından güzellik okuluna girmesiyle sonunda çocukluktan beri tutkulu olduğu güzellik dünyasının kapıları aralandı onun için. Vanity Fair,Vogue ve Glamour için yeteneğini konuşturmasıyla randevu defterinde ünlü isimlerin birikmesi şaşırtıcı olmadı. Her ne kadar Kimble’ı şov dünyası Beyonce’nin efsane saç tasarımcısı olarak tanısa da asıl akıllara kazınan anı The Oprah Winfrey Şov’a çıkması ve daha sonra yine o şovda kadınları baştan yaratmasıydı. Oprah Winfrey için yaptığı 1.5 kilogramlık peruğa ve o günden sonra saç artistliğinde çığır açan yeniliklerine bir de Reality Şov’u L.A. Hair eklenince popülaritesi epeyce arttı. David LaChapelle’den Mario Testino’ya moda dünyasının ileri gelen fotoğrafçılarıyla çalışması ve Pantene Marka Elçiliği kendisini otoritelere kabul ettirmesine yetti.

Genellikle siyahi kadınlar veya kıvırcık saçlar için 1995’te Los Angeles’da açtığı saç salonu bu kategoriye uymayan birçok yıldızın da uğrak yeri. Lady Gaga, Britney Spears, Iggy Azalea ve Kim Kardashian bunlardan sadece birkaçı. Asıl hitap ettiği müşteri kategorisinde dünyanın yakın takibinde olan Beyonce başı çekse de Shakira, Rihanna ve Kerry Washington da Kim Kimble Hair Salon’un müdavimleri arasında.

Sadece bir kuaförden fazlası, Kim Kimble büyük bir sanatçı ve girişimci. Peruklara, postişlere ve kıvırcık saçlara farklı bir boyut katmasıyla birlikte kendi ürettiği ve tasarladığı yüzlerce saç ürünü de mevcut. Düzleştiricilerden spreylere kadar tüm yüksek kalite ürünlerini kendi internet sitesinden satıyor ve salonunda da bunlardan başka ürün neredeyse kullanmıyor. Tüm dünya için pek ulaşılabilir olmasa da yenilikçi ürünleri kendi ülkesinde büyük rağbet görmekte. Yolunuz Los Angeles’a düşerse salonuna bir telefon açmakta yarar var, şans eseri de olsa belki randevu defterinde bir boşluk bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

(www.bluemaize.net/hair/kim-kimble-hair)(www.usmagazine.com/celebrity-news/news/kim-kimble-25-things-you-dont-know-about-me-201453)(en.wikipedia.org/wiki/Kimberly_Kimble)(people.com/style/beyonce-hairstylist-kim-kimble-profile/) (twitter.com/kimblehaircare/status/488438377625423873)

Leave a Reply