1011946’dan beri St. Tropez’den Bodrum’a, Mikonos’tan Lagos’a Dünya’nın her yerindeki plajları kasıp kavuran birbirinden farklı ve göz kamaştırıcı bikiniler yaz sezonlarının açık ara tek tercihi. Plaj modasında tarihe karışmaya hazırlanan demode yüzücü mayolarının yerine gelen son derece şık ve lüks görünümlü mayolar, bikinilerin tahtını elinden almaya hazır. Bikinilere göre daha az seçeneği olmasına ve istenmeyen şekillerde izler bırakmasına rağmen, firmalar da mayoların toparlayıcı etkisini ve lüks görüntüsünü fark etmiş olacak ki, neredeyse her mağazada farklı farklı mayolara rastlamak mümkün.

Dünya’nın Mayo Kraliçesi ise eski bikini modeli ve Türk asıllı ünlü tasarımcı Melissa Odabash. Daily Mail’e verdiği röportajda uygun mayoyu nasıl seçmek gerektiğini, yaşa ve vücut tipine bakmaksızın her kadının plajda nasıl mükemmel görünebileceğini altın kurallarıyla şöyle anlatıyor:

1- Vücut ölçüleriyle ya da selülitleriyle problemi olan kadınlara şunu söylüyorum: Rahat olun!

2- Yaş sadece bir sayıdır. Kimse yaşından dolayı bikinilere veda etmemelidir.

3- Mağazalardaki ışıkların yerleştirilme açıları kadınları olduklarından kilolu ve kusurlu gösterir fakat plajda gün ışığında böyle değildir. Mayoları internetten sipariş edip evde gün ışığında denemeniz hem daha rahat olur hem de sizi daha güzel gösterir.

4- Herkes her rengi giyebilir. Tek uyarı büyük ve kalın desenler sizi daha iri gösterebilir. Siyah ise zamansızdır, inceltmekte mükemmeldir ve her kadını şık gösterir.

5- Maskülen vücuda sahip kadınlar düşük omuzlu, parlak desenli ve fırfırlı mayolar tercih ederse kadınsı hatları vurgulanır.

6- Daha çok kamufle için ASLA  kendi bedeninizden büyük mayolar almayın çünkü fazla kumaş sizi olduğunuzdan daha geniş ve sarkmış gösterir. Tam bedeninizin ölçüsünde hatta bir beden daha küçük mayolar tercih etmek vücudu toparlanmış ve sıkı gösterir.

 

7- Bir arada kontrast desenler (çiçekli ve çizgili gibi) vücudu daha dengeli gösterir. Alt kısmı sade modeller üst kısmı ortaya çıkarırken, dekolteli modeller dikkati kalçaya çeker.

8- Üst kısımdaki fermuarlar ve kollu modeller kıvrımlı hatlar yaratmak için eşsizdir.

 

9- Dize kadar pareolar ve yüksek beller bacakları uzun gösterirken, halter yakalar dekolte yaratmakta ideal seçimdir.

 

Daha fazlası için tıkla

 

 

 

www.dailymail.co.uk/femail/article-4733260/Surprising-tips-swimwear-designer-stars.html

monacoreporter.com/2014/02/25/the-elite-meets-at-amber-lounge-during-the-monte-carlo-grand-prix-f1/rihanna-and-kate-moss-wearing-mo/

google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj4ksGw6MLVAhVhDcAKHQnQDp8QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.telegraph.co.uk%2Ffashion%2Fpeople%2Fhow-melissa-odabash-became-swimwears-cult-cutter%2F&psig=AFQjCNH67DcTbIn_XHPT317eU7ovW5xlmQ&ust=1502115250754320

google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi3jI7t68LVAhWpKMAKHdjcBmUQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fwww.simplybeach.com%2Fmanufacturers%2FMelissaOdabash.aspx&psig=AFQjCNEYdGGhcIeMEbhzlHJQ0AemMgNHtw&ust=1502116945725721

www.vh1.com/news/314230/where-are-they-now-original-cast-baywatch/

Leave a Reply