Dünyaca ünlü markaların sonbahar/kış sezonu defilelerinin ardından bu sezon mağaza raflarında neleri bulacağımızı görmüş olduk. Aslında birçok dönemin karması gibi görünen bu sezon yaratıcı kombinleri  barındırıyor. Renkler daha çok öne çıkıyor ve iddialı kıyafetler dikkat çekiyor.

 

modaa1

http://www.fashionisers.com/fashion-news/ralph-lauren-fall-2016-rtw/

 

Her Yerde Süet

2015’den kalma bir gözde olarak bu 2016-2017 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında yer alıyor. 1970’li yılların havasını taşıyan dizaynlar ile öne çıkıyor.

modaaa-suet

http://www.mirror.co.uk/3am/style/shopping/your-12-fashion-essentials-stay-7119751

Çiçekli İşlemeler (Kaleidoscope)

Kaleydoskop desen de 2016-2017 Sonbahar/Kışına hakim olacak gibi görünüyor. Çiçek desenlerinin birbirinin içine geçtiği  kıyafetler vitrindeki yerini alıyor.

Copyright © 2013 infinitas. Article Photo for Denim Jeans Observer www.denimjeansobserver.com All brands, product names, corresponding products, supplementary materials, graphic or photographic images, licenses, registered trademarks, trademarks and service marks are the property of their respective owners.

https://www.google.com.tr/search?q=midi+skirt+2016+winter&biw

Maskülen Tarz

Bu sezon kadın hatlarını öne çıkaran kıyafetler yerine, unisex parçalar tercih edilmiş ki bunu özellikle ceket, yelek ve pantolon kesimlerinde görmek mümkün.

modaa-maskulen

https://uainfo.org/blognews/1472545308-trendovye-tsveta-sezona-2016-2017.html

Viktoryen ve Rönesans Modası

1800’li yılların yaşam biçimini tanımlayan Viktoryen tarz bu sezon önemli. İşte o dönemin giyim tarzının modernleştirilip günümüze uyarlanmasıyla  bolca karşılaşacağız. Ayrıca bu Viktoryen trendinin daha da öncesine gidip Rönesans’ın  yansımaları da  kesimlerin yanı sıra dantelli ve parlak kıyafetlerde var.

moda-viktoryen

http://campus.ie/surviving-college/fashion/major-fashion-trends-2016

Omuz Dekoltesi

Sonbahar/Kış sezonuna girilmesine rağmen yazdan kalma omuz dekoltesinden vazgeçilmediğini görüyoruz. Özellikle omuz ve boyna vurgu yapan kıyafetler tercih ediliyor

moda-shoulder

http://campus.ie/surviving-college/fashion/major-fashion-trends-2016

 

Midi Etekler

Dize kadar gelen ve biraz daha altında biten etekler hemen hemen her mağazanın bu sezon tercih ettiği bir parça. Eteğin boyu sayesinde kadının hem bacak boyu daha uzun duruyor  hem de üst bacağı kapatması nedeniyle üst giyimin daha dikkat çekmesini sağlıyor.

moda-midi-skirt

http://pinmakeuptips.com/cute-winter-outfits-2016/

Pileli Etek ve Elbiseler

Birçok ünlü marka rengarenk  pileli etek ve elbiseleri kombinlerinde  kullanmış

moda-pleaty

https://www.google.com.tr/search?q=midi+skirt+2016

Transparan Kıyafetler

2015’de etkili olan transparan modası  2016’da da kendini korumaya devam ediyor. Genellikle bikini bölgesinin kapalı tutulup geri kalan vücudun güzelliğini öne çıkarmaya çalışan bu trend çoğunlukla eteklerde kendini gösteriyor. Bunun yanı sıra üst parçaların tamamiyle transparan kullanılması da mümkün.

moda-transparan

https://www.thesun.co.uk/archives/news/318996/the-wbd-why-bother-dresses-are-the-latest-transparent-trend/

Fular Yaka

Bir yandan  entelektüel hava sunarken öbür yandan da kıyafetlerde gizlilik yaratan fular yaka üstlerle bu sezon  bolca karşılaşacağız.

moda-pussy-bow

https://www.google.com.tr/search?+bow+2017+winter&imgrc=rlyZ66Ejej7tqM%3A

Vazgeçilmez Deri

Deri etekler, pantolonlar, elbiseler, bluzlar… Kısacası farklı stil ve kesimlerdeki  tüm kıyafetlerde deriyle karşılaşacağız.

fall_winter_2016_2017_fashion_trends_patent_leather_vinyl

http://www.fashionisers.com/trends/fall-winter-2016-2017-fashion-trends/

Choker(Tasma) Kolyeler

Minik bir ek yaparak tasma kolyeden de bahsetmek istiyorum. Aslen 1990’lı yıllara ait olan bu kolyeler 2014 yılında dönüş yapmıştı. 2016’da da halen bolca görüyoruz. Hemen her türlü kıyafetle kombin edilen tasma kolye sarkan kolyelerle birlikte de kullanılabiliyor.

moda-gigi

https://www.google.com.tr/search?q=choker+necklace&biw=

Moda böyle ama hepimiz kendimize yakıştığını düşündüğümüz şekliyle günlük hayatımıza uyarlayacağız bütün bunları.Kim ne giyiyor, ne tasarlıyor takip etsek de etmesek de kıyafetlerimiz ve kendimizle barışık güzel bir sezon olsun 2016-2017 Sonbahar/Kışı.

 

Kaynakça

 

http://www.vogueisart.com/

 

http://www.rookieicon.com/

 

http://www.fashionisers.com/

Leave a Reply