zeytin1

http://akyolgida.net/urunlerimiz/zeytin-cesitleri

Zeytinin ve zeytinyağının faydalarını çok duyduk, şimdi de sıra zeytin yaprağı çayında. Zeytin  ağacının ürettiği “oleuropein” maddesi onun dayanıklığını arttıran ve uzun ömrünü sağlayan temel taşlardandır. Gerçekten de zeytin ağacı 1000 yıl civarında yaşayabilmektedir. Bu yüzden insanların yaşlanmasını engellemekte etkili olduğu uzmanlarca açıklanmıştır. Bu sihirli madde ise ağacın en çok yaprak kısmında bulunur ki, bu da en yoğun “oleuropein” maddesini yaprak kısmından elde edebileceğimizi gösterir. Modern tıbbın gelişmediği dönemlerde zeytin yaprağına hastalıklarla mücadelede sıklıkla başvurulmuştur.

zeytin2

http://naturmedical.info/zbitki1.html

Zeytin yaprağını suda 3 ve 5 dakika arası kaynatıp, çayını tüketebilirsiniz. Günlük olarak tüketmeniz sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

zeytin3

http://www.akhisarzeytini.net/zeytin-yapragi-cayinin-faydalari.htm

 • Zeytin yaprağı çayı anti-bakteriyel, anti-oksidan ve anti-biotik özelliğe sahiptir.Virüs ve bakteri kökenli hastalıklara, soğuk algınlığına iyi gelir.
  zeytin4

  http://www.saglikbilgisi.gen.tr/soguk-alginligi-icin-bu-onerilere-kulak-verin.html

 • İçerdiği “oleuropein” bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kan basıncını, kötü kolestrolü ve kan şekerini düşürücü etkisi vardır. Kalp kasını güçlendirdiği uzmanlarca belirtilmektedir. (Şeker hastaları kullanmadan doktora danışmalıdır.)
 • Yüksek tansiyona iyi geldiği belirtilir. Yalnız, tansiyon hastaları doktora danışmadan tüketmemelidir.
 • Zeytin yağının yaşlanmayı geciktirici etkisi saptanmıştır. Hem vücudu yıpratan hastalıkları önlemesiyle hem de cilt yenileyici, kırışıklık azaltıcı etkisiyle yaşlanmayı geciktirir.
 • picture of woman with sprout over white

  http://ageonicsmedical.com/

 • Kanserle savaşır.

Hastalık haricindeki durumlarda da tüketilmesi görüldüğü üzere çok faydalıdır, günde 2 bardak içilebilir. Hamilelerin, emzirenlerin ve düzenli ilaç kullananların doktora danıştıktan sonra kullanması önerilir.

Bu ölümsüzlük iksirini hayatınızın bir parçası haline getirin!

zeytin8

http://adamcollier.com/healthy-at-work/

 

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır

http://www.karaburunzeytinyagi.com/?Bid=1207807

http://www.yaklasansaat.com/dunyamiz/canlilar/zeytin_yapragi_sifadir.asp

Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları

Leave a Reply