Sevgiyi Yaymanın Yeni Yolu: Momiji Bebekler

Bazen hepimiz uzakları yakın etmek isteriz ve bunun için çeşitli yollar ararız. Uzakları yakın etmenin elbette birçok yolu var fakat Momiji bebekler mesafeleri aza indirgemenin ve sevgiyi yaymanın en yeni yollarından birisi.

Aslında bu minik bebekleri daha çok sosyal medyada paylaşılan kompozisyonlarla tanıdık. Üstelik sevgiyi yaymanın yanında Momijiler birçok bloggera da ilham oldu. İki yüzü aşkın çeşidi olan minik bebekler çoğu kez renkli ve yaratıcı kompozisyonlarına konu olurken birçok blogger onları gittiği yerlere götürdü hatta zaman içinde koleksiyonerleri bile çıktı Momijilerin!

momiji1

 

Fakat sonradan öğreniyorum ki sosyal paylaşım sitelerinde sıkça gördüğüm ve fotoğraflarda oldukça sevimli duran bu bebeklerin aslında başka bir amacı daha varmış! Resmi internet sitesinde de belirtildiğine göre Momijiler bizim en yakın arkadaşlarımız. Onlar, büyük bir hayalperest ve kimi zamanda sırlarımızı tutan bir arkadaş. Dahası, onlar teşekkür etmenin ya da seni seviyorum demenin de farklı bir yolu. Evet, bu sevimli bebekler sırları saklayan bir arkadaş çünkü bu minik bebeklerin içine küçük notlar koyup sevgimizi gönlümüzce yayabiliyoruz!

Bunun için yapmanız gerekenler:

1.Momiji’yi ters çevirin.

2.Altına sıkıştırılmış katlı bir not kağıdı göreceksiniz.

3.Kağıdı çekin ve gizli mesajınızı yazın.

4.Sevgiyi yayın!

Eğer internette küçük bir araştırma yaparsanız, göreceksiniz ki Momiji bebeklerin her biri farklı bir karakter taşıyor. Yani, bu bebekleri hediye edeceğiniz kişinin karakteristik özelliklerine göre bir bebek seçebilirsiniz, bu karşıdaki insanın da hoşuna gidecektir!

IMG_4313

momiji-dolls

Bana kalırsa bu bebekler sevdiklerinize hem küçük ve sevimli hem de anlamlı bir hediye vermenin en güzel yollarından biri. Evet, uzak diye bir yer olabilir ve herkes orada yaşıyor da olabilir fakat o uzakları yakın etmek bizim elimizde. Bazen kalpten gelen bir söz, karşıdaki insanın sıcak bir gülümsemesini görmektir. Bazense yaşanmış kötü şeyleri unutup sahip olduğumuz güzel şeylere şükretmemizi sağlar kalbin derinliklerinden gelen sözler.

Klişe fakat sevdiğimiz bir söz der ki; sevgi paylaştıkça çoğalır. Bu söz doğrudur çünkü insanların yüzüne kapıları kapatmak anlamsızdır, sevgiyi paylaşmak ve yaymak güzeldir! Haydi, durmayın,siz de sevginizi yayın. En önemlisi de mutlu edin ve mutlu olun!

Not: Resmi internet sitesinde doğum günü için hediye edilmek üzere hazırlanan bir Momiji bebeğin kısa videosunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Videonun linki aşağıdadır.

https://vimeo.com/159529028

Daha fazlasına ulaşmak için: https://lovemomiji.com/

Kaynakça

Görsel 1

Görsel 2

Görsel 3

Öne Çıkarılmış Görsel: https://lovemomiji.com/

Leave a Reply