Ankara’da Bir Alaçatı Esintisi: Alaçatı Muhallebicisi

IMG_9485

İçinde bulunduğumuz büyük şehirleri çok severiz ama bazı şehirlerin küçük kasabalarını daha da çok severiz. Sevdiğimiz, yazları eğlendiğimiz ,kışlarıysa epey özlediğimiz küçük kasabalardan biri de şüphesiz Alaçatı’dır. Eh, özlenmez mi renkli panjurları, taş duvarları ve denizinin eşsiz mavisi?

Bu güzelliklere Alaçatı’da tanık olmak bir şans tabii ki. Ancak şimdi sizleri öyle bir mekanla tanıştıracağım ki, kilometrelerce uzakken bile Alaçatı’yı aramayacaksınız.

 

IMG_9486

Alaçatı Muhallebicisi’nin bir şubesinin de Ankara’ya açılması bizim için öyle iyi oldu ki, sıkıldığımız alışveriş merkezi yaşantısından sıyrılıp güne mavi-beyaz bir Alaçatı molası verebiliyoruz.

Bu mekâna adım attığımız anda mavi-beyaz molamız başlıyor, mavi ve beyazın huzur veren uyumu sanki bizi bir sahil kasabasına taşıyor. Buna ek olarak, zevkli iç döşemesi ve mobilya seçimi de ortamı canlandıran ve adeta Alaçatı’da hissetmenizi sağlayan detaylar arasında.

WhatsApp Image 2016-08-11 at 21.01.51

 

IMG_9492

 

Alaçatı Muhallebicisi adından mütevellit daha çok tatlı ve kahve için tercih edilen bir mekân olsa da sizlere kahvaltıdan, ana yemeklere kadar birçok çeşit sunuyor. Ayrıca öğle yemeklerinde Ege’nin olmazsa olmaz lezzeti zeytinyağlı atıştırmalık tabakları da çıkıyor.

Buraya, ben de çoğunluk gibi kahve ve tatlı için gittim ve oldukça da memnun kaldım. Tatlıların lezzeti ve çalışanların güler yüzü buradan mutlu şekilde ayrılmamı sağladı.

Eğer bir gün olur da Alaçatı Muhallebicisi’ne yolunuz düşerse denediğim ve sizlerin de tercih edebileceği birkaç şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sütlü Tatlı Severlere: Alaçatı Sütlaç

Alaçatı Sütlaç, hiçbir şekilde gluten içermiyor, manda ve inek sütünden üretiliyor. Tamamen doğal olan bu sütlü tatlı,  tatlıda sade  ve hafif tercihler yapanlar için lezzetli bir seçenek.

IMG_9490

Manda sütüyle yapılmış,glutensiz “Alaçatı Sütlaç”

Pastalardan: Krokanlı Çikolatalı!

Krokanın çikolatayla buluşması damakta zaten hoş bir tat bırakırken pastanın tiramisuyu andıran köpük bir tabana yapılması bu tatlıyı zirveye taşıyor diyebiliriz.

IMG_9488

Alaçatı Muhallebicisi’nin Krokanlı Çikolatalı Pastası

Kahvesiz Olmaz: Dibek Kahvesi

Dibek kahvesi her ne kadar tüm damaklara hitap etmese de seveni için eşsiz bir yumuşaklıktadır. Türk kahvesinden daha hafif olması benim için dibek kahvesini öncelikli hale getiriyor fakat ille de milli kahvemiz diyenler için mekânın klasik Türk kahvesi de oldukça başarılı.

IMG_9489

Türk Kahvesi ve Dibek Kahvesi Sunumu

Üstelik, yaşadığınız tatlı mı tatlı lezzet yolculuğu burada kalmıyor, evde de devam edebiliyor! Mekânın içindeki marketten menüde de sundukları bazı ürünleri satın alabiliyorsunuz.

Bunların yanı sıra, bir sonraki gidişimde denemek istediğim çikolatalı türk kahvesi de ilginç bir lezzet deneyimi olabilir.

IMG_9487

Ege’den bir lezzet rüzgârı esmiş, iyi ki Ankara’ya da uğramış; bizleri Alaçatı ile buluşturmuş, çok da şirin olmuş!

Adres: Taurus AVM, Konya Yolu, Mevlana Bulvarı No: 190/B

 

Kaynakça:

Öne Çıkarılmış Görsel: https://www.zomato.com/tr/istanbul/ala%C3%A7at%C4%B1-muhallebicisi-ye%C5%9Filp%C4%B1nar-istanbul

Leave a Reply