Plaj Çantanızdan Eksik Etmemeniz Gereken 4 Elzem Ürün

Her ne kadar camdan dışarı bakıldığında hava başka şey söylese de yaz kapıda. Finallerin bitmesi, hatta notların dahi açıklanmasıyla tatil beldelerine akın yavaş yavaş başladı. Peki plaj çantasında neler olmalı?

  • Güneş Kremi

Güneş kremi bir plaj çantasının vazgeçilmezi olmak durumunda. UV-A ve UV-B ışınlarının cilde olan zararları hakkında çokça yazılıp çizildi. Özellikle de açık tenliyseniz bronzlaşmaktan ziyade yanacağınızı da göz önünde bulundurursanız güneş kreminin ne denli vazgeçilmez olduğunu anlayacaksınız. Uzmanlar minimum bir koruma için dahi en az 15 SPF’in gerekli olduğunu belirtmekte. Bu nedenle özellikle havaların daha sıcak ve güneş ışınlarının daha kavurucu olduğu Temmuz-Ağustos aylarında 30-50 civarı koruma daha iyi olacaktır. Dışarıda çokça vakit geçireceğiniz bir programınız varsa ya suya dayanıklı ya da su geçirmez güneş kremi almaya dikkat etmelisiniz. Böylelikle özellikle denize veya havuza girdiğinizde ya da sıcaklar nedeniyle terlediğinizde güneş kreminizin akıp gitmeyeceğine güvenebilirsiniz.

Coola Sprey Güneş Koruyucu

Coola Sprey Güneş Koruyucu

Aksi ambalajda belirtilmedikçe, uzmanlar güneş kreminin en az 2-3 saatte bir yenilenmesi gerektiğinin altını çizmekte. Dolayısıyla dışarıdayken güneş kreminizi yenilemeniz gerekebilir. Bu nedenle şeffaf spreylere yönelim olması pek de şaşırtıcı değil. Sprey güneş kremleri hem uygulama açısından kolaylık sağlamakta, hem de şişe içindeki basınç nedeniyle uygulandığı zaman serinlik hissi vermekte. Bu nedenle daha iyi korunma ve pratiklik açısından bu tarz ürünlere yönelebilirsiniz.

Panama Jack güneş koruyucu

Panama Jack güneş koruyucu

 

Sprey güneş koruyucuları yüze sıkmak çok kusurlu. Dolayısıyla ele sıkıp daha sonra yüze yaymak daha akıl karı diye düşünülebilir. Ancak yanınızda taşıdığınız seyahat boyu bir güneş kremini uygulamanız, sprey koruyucuların sebep olduğu nispeten yapışkan hissi yüzünüzde hissetmenize engel olacaktır. Eğer cilt kusurlarınızdan fazlasıyla rahatsızsanız, yüzünüze SPF iç eren BB ya da CC kremleri de kullanabilirsiniz. Ancak birden fazla uygulama yapacağınız zaman bir süre sonra ciltte oluşacak krema görüntüsünü cildinizi aralıklarla temizleyerek önleyebilirsiniz.

Flormar bb cream powder

Flormar bb cream powder

Cushion bb

Cushion bb

 

  • Dudak Kremi

Pek çok kişinin atladığı bir basamaktır dudak kremi. Kışın nasıl daha yoğun nemlendirme özellikli balmlara yöneliyorsanız yazın da SPF içerikli olanlara yönelmek gerekmekte. Yine en az 15 SPF’li ürünlere yönelmeniz ise çok daha önem kazanmakta, çünkü dudaklar cildin diğer kısımlarına göre daha hassas. Bu nedenle dudak yanıkları daha acılı olabiliyor. Özellikle de parlatıcı kullanacağınız zaman bu adımı atlamamanız çok daha önemli olmaktadır.

SunBum lipbalm

SunBum lipbalm

Blistex fruit smoothies lipbalm

Blistex fruit smoothies lipbalm

 

  • Saç Bakım Yağı

Deniz tuzuydu, havuz kloruydu, güneş sıcağıydı derken saçlarınız biraz form kaybedebilir. Bu nedenle saçlarınıza ihtiyaç duydukları önemi göstermeniz çok önemli. Argan ya da Macademia özlü saç bakım yağları ya da “saç iksirleri” saçınızın eski canlılıklarını kazanmasını sağlamakla kalmayacak, daha da yumuşak yapacaktır. Sudan çıktığınızda onarım ya da saçlarınızı kuruttuktan son-
ra besleme amacıyla da kullanabilirsiniz.

Pantene aqua light Saç Onarıcı Sprey

Pantene aqua light Saç Onarıcı Sprey

Schwarzkopf Gliss Ultimate Repair Saç Onarıcı Yağ

Schwarzkopf Gliss Ultimate Repair Saç Onarıcı Yağ

 

 

  • Makyaj Temizleyici Mendil

Diyelim ki bütün gün dolaştıktan sonra plaja inmeye karar verdiniz ya da gün içinde yüzünüze güneş kremi yerine BB krem sürdünüz. Suya girmeden önce yüzünüzü temizlemeniz bu aşamada çok önemli. Bu konuda da devreye makyaj temizleme mendilleri gelmekte. Hem taşıması çok kolay hem de çok hesaplı. Ve evde yüzünüzü derinlemesine temizleyinceye kadar sizi idare edecektir.

Pure Beauty Makyaj Temizleme Mendilleri

Pure Beauty Makyaj Temizleme Mendilleri

Purity Makyaj Temizleme Mendilleri

Purity Makyaj Temizleme Mendilleri

 

 

Leave a Reply