Kozmetik Kutuları Ipsy geçtiğimiz ay üçüncü yılını Michelle Phan’ın da katıldığı bir organizasyonla kutladı. Mutlu yıllar ipsy…

IpsyLogoPeki, ipsy nedir? Ipsy; ferdiyet, kişilik, özgünlük anlamına gelen Latince “ipseity” sözcüğünden gelmektedir. 2011 Kasım’ında MyGlam adıyla başlayan servis, kurucularından olan güzellik gurularının da sayesinde çok kısa zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde çok popüler hale gelmiştir. İlk kozmetik kutusu sistemlerinden olup aylık 10$ karşılığında her ay beş ila yedi ürün gönderen bir servistir. Her ay gönderilen kutuların içindeki ürünler çeşitli markalardan tam boy ya da deneme boyu şeklinde gönderilmektedir. Yalnızca makyaj değil, aynı zamanda saç ve cilt bakımı, oje ve türevlerinin yer aldığı geniş bir yelpazeye sahiptir. Üye olmak ücretsiz ve tek yapılması gereken birkaç soruluk bir anketi doldurmaktır.

Dünyanın her yerinde ipsy ve muadilleri o kadar çok ki Ipsy ürün portfoyunu genişleterek sadece makyajla sınırlı olmaktan çıkardı. Popsugar box’un içinden her türlü yeni ürün çıkabiliyor mesela. Birchbox üyelerine seçtiriyor kutuya koyacakları ürünü; Boxycharm ise deluxe boy ürünlerin yanı sıra bir de sevimli mi sevimli uğur tılsımı armağan ediyor.

vanilyakutu

Vanilya Kutu

Türkiye’ye kozmetik ürünü getirilememesinden dolayı distribütörlük kuran pek çok marka geri çekildi lakin muadilleri bulmak hala mümkün. Lilakutu başlarda aylık üyelik sistemiyle işliyordu. Nitekim son bir senedir sınırlı sayıda ve zaman zarfında aylık kutuları çıkarıp tüm üyelere aynı anda mail yoluyla satışa sunulduğunu duyuruyor. Rivayet o ya bir keresinde yarım saat içinde bitmiş kutular. Bir de Vanilya Club var. Ayda 30-35 lira civarı bir para karşılığında her ay yepyeni ürünlerle karşınızda Vanilya Kutu. Türkiye’de bu sistemin son kalan temsilcilerinden… Gelen ürünler tam boy ancak ürün tekrarından bahseden yorumlar da var. Bir de onlineeczanem var, hazırladığı kutunun adı da MarkoziBox. 24.90’a kutu alıp içine beş adet 1 liralık ürün atıyorsunuz. Aralarında tam boy olanlar da var deneme boyu da. Ürün listesi biraz zor yenileniyor ama özellikle bakım ürünleri için kaçırılmayacak bir fırsat. Luxybox ve limango ise artık kutu satışında bulunmuyor. Şayet “Neymiş bu kozmetik kutuları” derseniz buyurun linkleri:

 

www.lilakutu.com

www.vanilyaclub.com

www.onlineeczanem.com

lilakutu

Lilakutu Keşif Kutusu

 

İşin iyi yanı bu siteler yalnızca kutu sistemiyle çalışmıyor, yani kozmetik alışverişinizi de buralardan yapabilirsiniz. Online kozmetik alışverişinde sorun gümrükte çıkıyor zaten. İyi alışverişler.

 

 

Leave a Reply