Aksesuar Denince Akla Gelen Ünlüler

Moda, kelime anlamıyla toplumun tüketim trendlerini belirleyen tüketim anlayışı olarak tanımlanmaktadır, ama modanın detaylarda saklı olduğunu bilen pek çok kadın için aksesuarlar vazgeçilmez bir tamamlayıcı, hatta bazen ise stilin ta kendisi olabiliyor. Kıyafeti, saçı, makyajı tamamlayan ama bu küçük ve etkili parçaları doğru kullanan kişiler de birer stil ikonuna dönüşebiliyorlar. Aksesuarları doğru ve yerinde kullanan yabancı ünlüler bu konuda biz kadınlara ilham vermeyi sürdürüyorlar.

IFW-Aksesuar

Spot ışıklarının her daim üzerinde olduğu güzel aktris Kate Hudson bu konuda fazlasıyla isminden söz ettiren ünlüler arasında yer almakta. Hafif elbiseleri ve skinny jeanleri sokak stilini oluşturuyor. Basit parçaları birleştirdiği sokak stiliyle farklı bir trend yaratan Hudson’ın vazgeçilmeziyse aksesuarları. Şık stilettolar, sallanan avize küpeler, çarpıcı Ray-Ban gözlükler, Louboutin ayakkabılar, şık çantalar bu aksesuarların başlıcalarını oluşturuyor. Vücuduna olan güveni kıyafet seçimine de yansıyan ünlü oyuncu çarpıcı stiliyle büyük ilgi görüyor.

article-2313075-196E4DB9000005DC-733_306x700

 

Stiliyle herkesi kendine hayran bırakan  Jennifer Lopez, her daim fit ve kusursuz vücuduyla çıkıyor karşımıza. Işıltılı tarzıyla kırmızı halıların gözdesi olmasının altında yatan sebep ise taşıdığı aksesuarları… Onun için olmazsa olmaz bir aksesuar söylesek bu kesinlikle Louboutin ayakkabıları olurdu. J.Lo için saçlarıda büyük aksesuarlarından biri. Ağırlıklı olarak kahve, altınsarı ve karamel renkleriyle gördüğümüz güzel saçlarını aksesuarlarıyla süsleyerek kendinden söz ettiriyor. J.Lo için makyaj da olmazsa olmazlarından. Her ne kadar doğal tonları sevse de ışıltıdan vazgeçmeyen Lopez, makyajıyla da kendinden söz ettirmeyi başarıyor.

jennifer-lopez-red-carpet-2013

Küçük bir çocukken Disney’de adını duyuran Miley Cyrus şimdilerde sokakların stil ikonu olarak takip ettiğimiz ünlüler arasında. Kendine ait farklı bi tarzı olan Cyrus, günlük hayatta genellikle salaş kıyafetleri tercih ederek, kot şort ve kot pantolondan vazgeçmiyor. Bileklik ve kolyeleri üzerinden eksik olmuyor. Genelde topuklu ayakkabı ve çizmeleri tercih ediyor. Alışveriş yaptığı mağazalarda da en çok zamanını takı seçimlerine ayıran Miley, aksesuarın kıyafetin en büyük tamamlayıcısı olduğunu söylüyor. Göz alıcı kolyeler, yüzükler, güneş gözlükleri ve spor şapka aksesuarları Miley’nin aksesuar olarak en çok kullandıklarından sadece birkaçı.

Miley-Cyrus-yeni-saç-stili-2014-1

 

Yaşam tarzı ve stiliyle dünyanın takip ettiği starlardan olan Rihanna, sokakta kendine özgü olmayı başaran ünlüler arasında yer alıyor. Kısa elbiselerden şalvar pantolonlara, kalem eteklerden yırtık jean ve blazerlara kadar pek çok parçayı kendine yakıştırabiliyor. Özellikle güneş gözlükleri ve şapkaları olmazsa olmaz tamamlayıcıları. Gösterişli ayakkabıları vazgeçilmez aksesuarları olan Rihanna’yı stilettolar ve açık bantlı topukluların yanında Converse ve Adidas gibi markaların gösterişli modelleriyle de görebiliyoruz. İddialı büyük ve ilgiç şekillerdeki küpeleri, neredeyse tüm vücudunu saran vücut kolyeleri gibi gösterişli aksesuarlar onun alanına giriyor. Kırmızı ruju, topuz saçları, farklı saç aksesuarları ve dövmeleriyle aksesuarlarını layıkıyle kullanan bir stil ikonu o.

rihana-sokak-stilleri

Bir zamanların ünlü model ve aktristi Lauren Huttonın’da söylediği gibi;

”Moda yılda 4 kez tasarımcıların size sunduklarıdır. Stil ise sizin seçimleriniz.”

Leave a Reply

1 comment

  1. galip aksu

    “Hayal edebildiğiniz her şey, gerçektir.” Der ,Pablo Picasso modayla ilgili olarak.

    “Şıklık, üzerinizdeki kıyafetten çok, bir kişilik meselesidir.” der Jean-Paul Gaultier.

    Yani moda ve şıklık, kadın zekasının hayal gücüyle birleşmelidir.
    Sana kocaman alkış prenses. Yazmayı,sadece yazmayı hayal etmek bile büyük cesaret ister. Tebrikleeerrr…:)