Vücuttan Ödem Attıran 9 Mucize Besin

Ödem, deri ve dokularda, hücreler arası mesafede, normal şartlarda bulunması gerekenden daha fazla su bulunması durumudur. Özellikle kadınlarda görülen bir durumdur. Vücudunuzda ödem olduğunda göz kapaklarında, ellerde ve ayaklarda şişme gözlenir. Hatta yüzük takamayacak duruma gelirsiniz. Gelin vücuttan ödem attıran 9 mucize neymiş bakalım.

1.YOĞURT

Yoğurt mucizevi besinler arasında. İnsan vücuduna olan yararları sayamayacak kadar çok. Bunlardan biri de yoğurdun ciddi bir ödem attırıcı olması. Yoğurdun içinde bulunan faydalı bakteri olan probiyotikler vücuttan ödemi atar. Özellikler sabah kahvaltılarında bir kase yağsız yoğurdun tercih edilmesi ödem atma sürecinde hızlıca etki eder.

yogurt_berries

 

2.NAR

Doğanın mucize besinlerinden birisi olan nar vücutta oluşabilecek ödemi engelleme konusunda da oldukça faydalı. İçinde bulunan antioksidanlar ve enzimler vücutta ödem oluşmasını önlüyor.

nar

3.MUZ

Şüphesiz muz hepimizin çok sevdiği bir meyve. İçerdiği potasyum sayesinde vücutta bulunan fazla suyun yani ödemin atılmasında oldukça etkili. Ayrıca bu özelliğinin yanında vücudun güzel kokmasını da sağlıyor.

muz

 

4.ANANAS

Ananasın vücudumuza olan faydaları saymakla bitmez. Ananas bol lifli tropikal bir meyve olmasından dolayı ödem atmak için ideal bir meyvedir.

ananass

5.KİVİ

Hazır tropikal meyvelerden bahsediyorken kividen bahsetmemek olmaz. Kivide bulunan pektin maddesi vücuttaki toksinleri temizlerken vücudumuzdaki ödem miktarını da azaltır.

kivi

6.YEŞİL ÇAY

Yeşil çay son yıllarda hayatlarımıza giren ve şahsen benim vazgeçemediğim bir çay. Çaylar arasında belki de en sağlıklısı yeşil çay. Günde bir bardak içeceğiniz yeşil çay vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlayacaktır.

yesilll

7.SALATALIK

Kahvaltılarımızın, salatalarımızın vazgeçilmezi salatalığın da bir ödem söktürücü olduğunu biliyor muydunuz ? Yüksek su oranı içeren salatalık günlük su ihtiyacını karşılamaya yardım ediyor ve aynı zamanda mideyi de rahatlatıyor.

b314fsalatalık

8.MAYDANOZ

Maydanozun vücudumuza sağladığı yararlardan biri de ödem söktürücü olması. Sabah saatlerinde tüketeceğiniz yarım kase maydanoz vücudunuzdaki şişkinliği önleyecektir. Aynı zamanda güne ferah bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

maydonoz

 

9.SU

Ve sıra geldi en önemli maddeye ! Su vücuttaki ödemi atmadaki en etkili yol. Gün içerisinde belli aralıklarla içeceğiniz su vücudunuzdaki fazla ödemi atacaktır. Yalnız unutmamak gerekir ki suyun da fazlası zararlı. Fazla miktarda tüketeceğiniz su vücutta ödem oluşmasına neden olacaktır.

su

Kaynakça :

http://vogue.com.tr/bakim/vucuttan-odem-attiran-9-besin#p=9

juicing-for-health.com

http://www.hayatpedi.com/muz.html

http://pekfaydali.com/wp-content/uploads/2015/03/yesilll.jpg04

 

Leave a Reply