Dikkat: Scott Schuman Çıkabilir !

Kimileri için yalnızca bir hobi kimileri içinse meslek…  Son zamanlardaki popüler konulardan biri blog yazmak. Yemek, seyahat, resim, moda, edebiyat, sağlık… Aklınıza gelebilecek her türlü konuda bir blog sayfası oluşturabilirsiniz ve eğer o blog sayfası okuyucu kitleniz tarafından beğenilip dikkat çekerse dünyanın dört bir yanından takip edilen bir insana dönüşebilirsiniz. Şimdi size dünyanın en ünlü blogger’larından Scott Schuman’dan bahsetmek istiyorum…

.gq-follows-the-sartorialist-from-new-york-to-milan-0

Scott+Schuman+Barneys+New+York+Sartorialist+Mi7mEZVTbIil

Time Dergisi’nde 2007 yılında “Dünyada En Etkili 100 İsim”den biri seçilmiş başarılı bir fotoğrafçı Scott Schuman aynı zamanda The Sartorialist ismindeki dünyadaki en çok takipçi sayısına sahip bloglardan birinin sahibi. Diğer moda bloglarından biraz farklı. Schuman hem fotoğrafçılık yeteneğini hem de moda alanındaki özgün bakış açısını birleştirmiş. Paris, Milano, Floransa başta olmak üzere pek çok şehirde sokakta görüp tarzını beğendiği insanların fotoğraflarını sergiliyor. Kısacası ilhamını sokaktan alıyor. Stilini fotoğraflamak istediği isimleri nasıl seçtiğini de şöyle aktarıyor Schuman :

 Bana en çok “Sizin blogunuzda yer almak için nasıl giyinmek gerek?” diye sorulur. Bunun kesin bir cevabı yok. Dergiden fırlamış gibi giyinebilirsiniz ya da baştan aşağıya çok ünlü bir tasarımcının kıyafetleriyle de karşıma çıkabilirsiniz. Ancak bencilim; sizden ilham alıyorsam fotoğrafınızı çekerim. Yoksa gerek görmem.

author

thesartorialist

Modacıların esin kaynaklarına ayırdıkları panolarda artık sadece ünlü isimler değil Schuman’ın çektiği fotoğraflar da yer alıyor. Hatta dünyadaki moda devleri bile The Sartorialist’ten ilham aldıklarını itiraf ediyorlar. Kendi blogu dışında pek çok markada da ismi geçiyor Schuman’ın. DKNY markasının kampanya çekilerini de gerçekleştirmiş bulunuyor. Ayrıca erkek modasında dünyanın en prestijli yayınlarından GQ’da köşe yazarlığı yapıyor. Dahası Scott Schuman’ın fotoğraflarını yayınladığı The Sartorialist isimli kitabı çıktı. İşte blogda yayınlanmış fotoğraflardan birkaçı :

 

342088_fr_xl  11515bootsC1107web1  11515lucC0327Web

110514PushkarB4324Web1-600x400

so-classic    11615RedB4127Web

thesartorialist2

Özgün yaklaşımıyla kendine hayran bırakan bir moda blogu The Sartorialist. Eğer ilk defa duyuyorsanız internet sitesine girmenizi ya da Instagram’dan takip etmenizi kesinlikle tavsiye ederim. Kim bilir belki de bir gün İstiklal Caddesi ya da Bebek Sahili’nde yürürken karşınıza Scott Schuman çıkar ve tarzınız Schuman’ın özgün fotoğrafçılığıyla birlikte The Sartorialist’te yayınlanır.

The Sartorialist Resmi İnternet Sitesi : http://www.thesartorialist.com/

Leave a Reply