Model/Reality Şov Yıldızı: Kendall Jenner

Dünya Kendall Jenner’ı ‘Keeping Up With Kardashians’ programı ile tanıdı. Çok zengin bir aileye ve üne sahip fakat o daha fazlasını istiyor. Kendall Jenner podyumların aranılan yüzü olma yolunda.

Kendall Jenner on the catwalk.

Tam adıyla Kendall Nicole Jenner 3 Kasim 1995’te California’da doğdu. Annesi Kris Jenner, babası eski olimpiyat sporcusu Bruce Jenner. Öz kardeşi Kylie Jenner’ın yanı sıra anne ve babasının önceki evliliklerinden 8 kardeşi var; bunlardan dördü çok yakından tanıdığımız Kardashianlar. Amerika’da 2007 yılında E! kanalında yayınlanmaya başlayan ‘Keeping Up With Kardashians’ reality şovu Kendall’ı tanıdığımız yer. Kardashian ve Jenner ailesinin gerçek hayatini konu alan bu program Amerika’da olduğu gibi tüm dünyada da oldukça popüler. Bu da bu şovun yıldızlarını zengin ve ünlü yapmaya yetiyor tabii ki.

Kendall Jenner ailesi ile birlikte.

19 yaşındaki ve 178 cm boyundaki Kendall Jenner bir reality şov ünlüsünden fazlasını olmak istiyor olacak ki mankenliğe el attı. Aslında Kendall’ın mankenlik isteği yeni değil. Henüz 14 yaşındayken, 2009’da bir ajansa kaydolan Jenner, kariyerine ayni sene Forever 21 için yürütülen bir kampanyayla başladı. Daha sonra aralarında Teen Vogue, OK! ve Kiss’in de olduğu bir çok dergi için modellik yaptı.

50s18

Fakat Kendall Jenner’ın asil parladığı yıl 2014 desek yanılmış olmayız sanırım. Bu sene boyunca Kendall Jenner’ı moda haftalarında sık sık gördük, hem de en seçkin markaların defilelerinde. Marc Jacobs, Givenchy, Chanel, Donna Karan, Tommy Hilfiger, Fendi, Balmain, Dolce&Gabbana… Jenner’ın CV’si oldukça kabarık değil mi? Bu yoğunlukta geçtiğimiz günlerde Londra’da gerçekleşen Victoria’s Secret defilesi teklifini bile reddetmiş çünkü Chanel’in Salzburg’da gerçekleşen Metiers D’art moda şovuna katılması gerekiyormuş. Etkileyici. Bunun yani sıra Estée Lauder’in yüzü olan ünlü manken, Instagram’daki 16 milyon takipçisine bu haberi açıkladığı anda Estée Lauder’e 50.000 yeni takipçi kazandırdı. Ayrıca Jenner models.com ‘un Top 50 listesine girmeyi de başardı.

Kendall-Jenner-walks-Chanel-fashion-Show-during-Paris-Fashion-week

Chanel defilesi/ Paris Fashion Week

rs_634x1024-140925073637-634.Kendall-Jenner-Balmain-Paris-Fashion-Week.jl.092514

Balmain defilesi/ Paris Fashion Week

kendall-jenner-estee-lauder-w352

Estee Lauder kampanyası

Bu kadar ünlü ve hızlı yükselen birinin eleştiri alması da kaçınılmaz tabii ki. Kendall’ın podyumlardaki yerini parayla satın aldığını ve sadece ailesinin şöhreti sayesinde bu yeri kazandığını düşünenler hiç de azımsanacak sayıda değil. Hatta manken Arisce Wanzer Jenner için bir açık mektup bile yazdı. (Mektubu www.buzzfeed.com sitesinden okuyabilirsiniz.) Wanzer’ın hislerini paylasan birçok kişi olacak ki Kendall Jenner, Dazed dergisinin ‘Mean Girls’ filmindeki ‘Burn Book’tan esinlendiği geçenlerde yayımlanan bir videoda yer aldı.

Kendall’dan nefret eden ne kadar insan olursa olsun, onu bir sure daha çok görüceğiz gibi duruyor. Ablası Kim Kardashian bile Elle dergisine verdiği röportajda “Bence o çok büyük bir star olacak. Benden çok daha ünlü olacağına eminim.” Dedi. Peki, siz ne dersiniz Kendall Jenner başarılı bir manken mi, yoksa sadece ailesinin ününü kullanan şımarık bir kız mı?

Is_Kendall_Jenner_set_to_make_her_Vogue_debutBuro_cover

Leave a Reply