Michael Kors’un tasarımlarını hepimiz seviyoruz. Kors’un bayıldığımız yanı ise dünyayı daha iyi bir hale getirme çabası. Yoksa siz hala Watch Hunger Stop ve Selfless Selfie projelerini duymadınız mı?

mikaelkorshalleberry_tp2

2013 yılında Michael Kors ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) ortak bir projeye imza attı. Michael Kors’un tasarladığı ‘Watch Hunger Stop’ isimli özel saatler açlıkla savaşıyor. Alınan her saat için Michael Kors Dünya Gıda Programı yoluyla çocuklara 100 öğün yemek hediye ediyor. Dünya haritası desenine sahip olan bu saatler aynı zamanda çok da şık. Amerika’da kampanyaya aynı zamanda sms yoluyla katılmak da mümkün. Saat almak istemeyenler ya da çoktan almış olanlar sms yollayarak bu özel amaca katkıda bulunabiliyorlar.

watchmeal

Kors bu kampanyada yalnız başına değil. Oscar ödüllü ünlü aktris Halle Berry Kors’un en büyük yardımcısı. Berry kampanyanın nasıl yürüdüğünü yerinde görmek için temmuz ayında Amerika’nın en fakir ikinci ülkesi Nikaragua’ya bir gezi düzenledi. Ünlü aktris burada çocukları ziyaret etti, onlarla konuştu ve onlara yemek hazırlanmasına yardim etti. Sıradaki gezi ise Michael Kors’un sunduğu imkanı kazanan bir gönüllü ve onun bir arkadaşı tarafından gerçekleştirilecek. Heyecan verici değil mi?

Michael-Kors-Halle-Berry-Watch-Hunger-Stop_

2013’un başından beri kampanyayı birlikte yürüten ikili bugüne kadar çocuklara 5 milyondan fazla öğün sağlamış durumdalar. Ama bu belli ki bu Kors için yeterli değil. Kors’un deyimiyle ‘açlık hakkında daha çok gürültü yapmak’ için kampanya tüm hızıyla devam ediyor. 16 Ekim Dünya Gıda Günü’ne özel Watch Hunger Stop tişörtlerini tasarlayan Kors ‘Selfless Selfie’ projesini önümüze sundu. Tişörtler Michael Kors mağazalarında ücretsiz olarak dağıtılıyor. Tişörtü alan gönüllü herhangi bir sosyal medya platformuna tişörtü ile birlikte bir fotoğrafını #WatchHungerStop hashtagi ile yayınlıyor. Kors da üzerine düşeni yapıp her paylaşım için 100 öğün yemeyi kişisel olarak bağışlıyor. Süpermodeller Lily Aldridge, Candice Swanepoel ve Chrissy Teingen bu projeye destek oldu. Kampanya 31 Ekim’e kadar devam edecek ancak ne yazık ki tişörtleri Türkiye’deki mağazalarda bulmak mümkün değil.

body_5_3

 

Kampanya hakkında daha çok bilgi almak ve katkıda bulunmak isterseniz http://destinationkors.michaelkors.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Umarız ki moda dünyasında bu tarz projeleri daha sık görürüz.

Leave a Reply