Yvan Rodic, diğer adıyla FaceHunter, bir sokak fotoğrafçısı ve moda bloggerı. Şehir şehir dünyayı dolaşan ve tarzını beğendiği insanları fotoğraflayan FaceHunter ayda ortalama bir milyon tık alan blogu ve yayınlanmış iki kitabıyla işinde fazlasıyla başarılı.

27-ny-soho

Yvan Rodic 1977 yılında Vevey’de, İsviçre’nin Fransızca konuşulan bir şehrinde, doğmuş.  Bir süre Paris’te çeşitli dergilerde çalışan Rodic, 2006 yılında çektiği fotoğrafları internetten yayınlamaya başlayınca FaceHunter macerası başlamış. Mumbai’dan Rio’ya kadar birçok şehri gezen ve farklı, güzel tarzları fotoğraflayan FaceHunter, kendisini ayni zamanda bir kültür kâşifi olarak görüyor. Rodic 2010 yılında FaceHunter, 2013 yılında da A Year in The Life of FaceHunter adında iki kitap yayınladı. Bunun yansıra günümüze kadar Armani, Volvo, Hilfiger ve Esprit gibi markalarla da kampanyalar düzenledi.

Facehunter-book

Diğer blogger ve fotoğrafçılardan farklı olarak FaceHunter tarzları ilginç insanları fotoğraflıyor. Cnn International’a “Bir şey trend olmuşsa artık çok geçtir.” diyen Rodic, her zaman farklı olanı aradığını vurguluyor. Hatta Fransız Elle dergisi hazırladığı “15 Adımda Nasıl Hipster Olunur” makalesinde bir numaralı maddeyi ‘FaceHunter tarafından fotoğraflanmak’ yaparak duruma espirili bir şekilde değinmiş.

Daha önce defalarca ülkemize gelen Rodic en son Mercedes Benz İstanbul Fashion Week’e konuk oldu. 16 Mart günü İstanbul’dan ayrılan FaceHunter’ın fotoğraflarına yvanrodic.com’dan ulaşabilirsiniz.

IMG_9885

FaceHunter’ın İstanbul’da çektiği bir fotoğraf

Leave a Reply