anaa

2014 ilkbahar/yaz aylarında moda Afrika’da desenleriyle, renkleriyle ve detaylarıyla dolacak. Bir çok ünlü marka koleksiyonlarında Afrika’nın doğal havasına, vahşi hayvan desenli kumaşlara, büyük aksesuarlara, Aztec desenlerini anımsatan detaylara oldukça yer verdi. Bu akım aslında geçtiğimiz yıl friendship bileklikleriyle ve benzer Aztec desenleriyle çoktan hayatımıza girmişti. Bu yaz daha çok Safari havasını hissedeceğimiz koleksiyonlar gündemde.

Geçtiğimiz yıl daha parlak ve yanar dönerli renklerin hakim olduğu safari modasına bu yaz daha soft ve toprak tonları, bol dökümlü gömlekler, hasır, renkli ve siyah beyaz desenlerin birleşimi topuklular, 1940’ların Amerika’sını yansıtan midi keten etekler ve püsküllerin eşlik edildiği vahşi yaşamdan esintilerin sıkça yer verildiği bir sezon yaşayacağız. Ünlü markalar özellikle koyu yeşil, mor, turuncu, beyaz, sarı tonları ve siyah gibi renklere yer verdiği bu modaya düşük kollu ve dökümlü ceketler eşlik edecek.

Markaların 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonlarından Örnekler

Alexander McQueen

Resort 2014 İlkbahar/Yaz adı verilen koleksiyonda soft tonlara eşlik eden alçak topuklu sandaletler, süet parçalar, ince keten ceketlere eşlik eden sade ama büyük aksesuarlar dikkat çekmekte.

The-Alexander-McQueen-2014-Resort-Collection-is-a-“Safari”-of-Fashionable-Finds_01 The-Alexander-McQueen-2014-Resort-Collection-is-a-“Safari”-of-Fashionable-Finds_09

DKNY

2014 Dkny Koleksiyonunda en göze çarpan detaylar bolca fildişi aksesuarlara yer verilmesi ve bunlara mavi, bakır gibi tonların eşlik etmesi

Adsız

H&M

Concious Koleksiyonunda animal print desenlere, dökümlü parçalara, beli büzgülü kolları düşük ceketlere oldukça yer verdi. Koleksiyonda doğadaki natürelliğin satenle birleştirdiği parçalar öne çıkıyor.

hm

 

Ayakkabılarda ise;hasır, siyah beyaz desenler ve alçak topuklu sandaletler hakim. Bununla beraber, son yıllardaki sneaker modasında da safari desenleri oldukça trend.

Shoeee

Çantalarda da ayakkabılardaki detaylar gibi hasır parçalara, püsküllü,süet ve animal print parçalara yer verilmiş.

canta

Leave a Reply