Tarzınızı Yansıtan Şık Detay: Bere

Aralık ayına girmemizle beraber güneş bulutların arasından yüzünü bir gösterip bir saklamaya başladı. Her ne kadar bizi kandırmaya çalışsa da okula, işe veya gezmeye giderken önlemimizi alıp başımızı sıkı sıkı korumakla kalmayıp aynı zamanda şıklığımızdan ödün vermeyelim. Soğuktan korunmak şöyle dursun; bereyi tarzımızı tamamlayan bir aksesuar olarak kullanabilir, saçınızın bir türlü şekil almadığı zamanlarda bu durumu çeşitli berelerle kurtarabilirsiniz. Ponponlu bereler, örme yün bereler, sloganlı bereler, fileli bereler, floopy şapkalar, bu sene her başa her tarza yakışan türden.

4177031_ujjj

beanie-pom-pom_lee-oliveira

Ponponlu bereleri neredeyse herkeste görüyorum bu ara. Kızlar gerçekten inanılmaz şirin gözüküyorsunuz onlarla! Daha spor, daha günlük giyim tarzına uygun kombinlerle kullanılabilir.

 

 

 

Free-Shipping-On-wednesday-we-wear-pink-BEANIE-HATS-Winter-Hat-homies-vogue-Supreme-Wasted-Beanies

yazılı-bere-modelleri

Sloganlı bereleri taktığınız zaman inanın çoğu insanın dikkatini çekeceksiniz. Birçok ünlünün de sokak modasında tercihi sloganlı bereleri takmak oldu. Ayrıca berenizin üzerine ne yazacağanızın kararını siz verebilirsiniz. İnstagramdan bir kaç butikte görmüştüm, size düşen şapkanın rengini ve üzerinde ne yazacağınıza karar verip siparişi veriyorsunuz. Bu bereleri taktıktan sonra herkese kendi mesajınızı vermekle kalmayıp tarzınızı bütünleştirebilirsiniz.

 

mavi-bere-ve-kot-pantolon-kis-sokak-modasi-2015

2014-Bayan-Bere-Modelleri-16

hat 2

Klasik örme yün bereler ise eski zamanlardan beri modasını yitirmiyor. Neredeyse her kombinle deneyebileceğiniz bu örgü modeli en sevdiklerim arasında. Annelerimizin bizi düşünerek ördüğü rengarenk berelerle kış mevsimini sıkıcı durumdan eğlenceli hale getirerek günü kurtarabilirsiniz.

4177485_12-1-mj-lookbook-3

PhotoGrid_1385467287640

 

Birçoğunuza ilginç gelse de, 1940’lı yılları çağrıştıran bu bere günümüze uyarlanmış haliyle çok modern bir tarz oluşturabiliyor. Vintage tarzı kendinize yakıştırıyorsanız hemen bir tane edinin ve dantellerin arkasından buğulu gözlerle bakışlarınızı daha gizemli hale getirin.

4177554_k__k

Floopy şapkaları sosyal medyada bu aralar çok gördüğüm için eklemek istedim. Belli bir tarza hitap eden fllopylerin keten dokudan oluşan bordo ve siyah renkleri çok hoşuma gidiyor. İşe giderken veya arkadaşlarınızla vakit geçirmek için dışarı çıktığınızda tarzınıza ekleyeceğiniz önemli bir parça haline gelebilir.

 

Yaratıcılıkta sınır tanımayan sokak stillerini kendinize ilham kaynağı olarak alabilirsiniz. Soğuk hava rüzgarlarının da etkisiyle üşümek istemiyor, fakat tarzınızı konuşturmak istiyorsanız berelerle desteklemek bu kış yapabileceğimiz en güzel seçeneklerden biri.

 

 

Leave a Reply