Mezuniyet balosuna az kalmışken giyilebilecek elbiseler, ayakkabı ve çantalar hakkında bir yazı yazmak istedim. Birçok arkadaşım bu yıl üniversiteden mezun oluyor, ben de onların sevincini aynı heyecanla onlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Öncelikle mezun olacaklara yeni hayatlarında başarılar dilemek isterim. Umarım bu 4 yılın acısını en güzel şekilde çıkarırırsınız!

Baloya giderken kıyafet konusunda erkeklerin bayanlara göre daha az zorlanacaklarını düşünüyorum çünkü yüzlerce model ve renk arasından seçim yapmak bir hayli zor bayanlar için. Ne de olsa erkekler bir takım elbise, ona uyumlu bir çift ayakkabı ve güzel bir saatle kombinlerini kolay bir şekilde halledebilirler. Bu yüzden ben de ödül gecelerinden takip edebildiğim kadarıyla o geceye uygun elbise, çanta ve ayakkabı detaylarını bir araya getirmeye çalıştım.

 

globe

Eğer bacaklarınızdan şikayetçiyseniz uzun ve dar elbise giyilmesi tercih edilesidir.

met

Balık kesim etekler de tercih edilebilir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer bacaklarınızdan şikayetçiyseniz mini ya da orta boy elbise yerine vücudunuza oturan, dar kesim, uzun bir elbise giymenizi öneririm.Özellikle balık kesim etekler ve straplez modeller çoğunlukla tercih edilenler arasında. Eğer böyle bir model tercih ederseniz hem bacaklarınızda ki kusurları örtecek hem de giyidiğiniz topuklu ayakkabılarla daha uzun gözükeceksiniz. Elbisenizi sadelikten ve zarafetten yana kullanmak istiyorsanız siyah ve koyu tonlar ve eğer göz alıcı ve renkli olup teninizin ışıltısını ortaya çıkarmak istiyorsanız renkli modeller sizi mutlu hissettirecektir.

üçün altıModel  olarak dar kesim giyinmekten hoşlanmıyorsanız ince, şifon, uçuş uçuş, içinde kendinizi rahat ve enerjik hissedebileceğiniz kumaşlara sahip elbise giyebilirsiniz neden olmasın! Mezun oluyorum, içim içime sığmıyor, renkli ve cıvıl cıvıl olmak istiyorsanız, bu model için renkli bir elbise tercih etmenizi öneririm.

4. paragrafın altıKırmızı halıda yıllardır takip ettiğimiz feminen ve maskülen tarzı artık iş hayatında, sokak modasında hatta günlük hayatta da benimsedik. Birçoğu kendine gerçekten yakıştırmasını biliyor ve çok yakıştırdığı için vazgeçemiyor. Kimisi de etek ve elbise giymekten hoşlanmayıp tercihini bu tarzda yana kullanıyor. Eğer siz de tek parça elbise giymek istemiyorsanız, şık bir pantolon veya uzun bir etek üstünüzde de tarz bir büstiyerle arkadaşlarınızdan farklı ve daha sıradışı görünebilirsiniz.

5. paragraf 15. paragraf 2

 

Gelelim ayakkabı ve çanta kombinlemesine; elbiseyi alıp en zor işi tamamladıysak eğer sıra geldi en zevkli  kısıma.

Eğer elbisenizi pırıltılı, taşlı, pullu seçtiyseniz ayakkabınızı ve çantanızı olabildiğince sade seçmenizi öneririm.  Renkli bir gece elbisesinin altına rugan veya süet düz renkte ayakkabı giyilmesi gerektiğini düşünenlerdenim.  Bu noktada renk uyumu gerçekten önemli bir ayrıntıdır. Örneğin; siyahla kırmzı, morla sarı, turuncuyla kahvenin uyumu gibi. Aslında kombininzde tek rengi ön plana çıkarıp diğer renkleri tan renk olarak kullanabilirsiniz. Mesela mor bir elbise tercih ettiniz bunun altına ten rengi bir ayakkabı ve mora yakın renkte bir çantayla kombin edebilirsiniz. Eğer renkler konusunda kendinizden emin değilseniz siyah beyaz ve gri renkler sizi kurtaracaktır.

en son

Leave a Reply