2014-2015 Sonbahar/Kış Oje Trendleri

Makyaj masamızda bakım ürünlerinden daha fazla yer verdiğimiz malzemelerden bir tanesi de belki de ojelerimizdir.  Yarın giyeceğimiz kıyafetlerimizle uyumlu olsun diye yatmadan önce ne renk süreceğimizi düşündüğümüz, tırnaklarımızı güzel ve bakımlı gösteren kurtarıcılarımız. Günlük tarzımızı tamamlayan ve birçok seçeneğiyle kafamızı karıştıran oje renklerini , 2013-2014 Sonbahar/Kış trendleri için Eylül ayı bitmeden yazmak istedim.  Moda defilelerinden de takip edebileceğimiz gibi sonbaharın koyu ve nude renklerinden, kıyafet ve aksesuarların yanı sıra tırnaklarımızda nasibini alıyor.

Gelelim sezonun çarpıcı ve gözde renklerine: Kırmızı ve tonlar, asker yeşili, nude.

Kırmızı ve Tonları

Her kıyafetle uyum sağlayabilen ve yıllardır popülerliğini zirvede taşıyan kırmızı ve tonlarını bu sonbaharda da tırnaklarımızdan çıkarmayacağız. Ayrıca mat renkte olan bordo ve kırmızı seçenekleri de hiç fena değil. Kırmızı veya bordo rujunuzla kombininizi tamamlayabileceğiniz yaz kış tercih ettiğim favori rengim.

2014-2015-sonbahar-kış-kırmızı-oje

2014-sonbahar-kis-oje-trendleri-7

 

 

Asker Yeşili

Bu sezon erkek ve bayan giyim modasının trend rengi olan askeri yeşili, tırnaklarınıza büyüleyici bir hava katacak. Ayrıca, son zamanlarda ortaya çıkan nailart akımı sayesinde sade ve düz olmaktan kaçınıp, ilginç detaylarla tırnaklarınızı şekillendirebilirsiniz. Örneğin, düz asker yeşili oje sürmek yerine üzerine küçük  taş detayları ekleyebilir veya kamuflaj şeklinde desen yapabilirsiniz.

Oje-Trendleri-4

thumb1____yesiloje_kol_4

Nude Detay

‘Nude’ rengi, yani şeffaf ve tırnak renginde olanlar, kıyafet tasarımcılarının da etkisiyle bu sezona geri dönüyor. Eğer koyu renk sevmiyor ve tırnaklarınıza zarar vereceği korkusuyla onları tercih etmiyorsanız bu renk sizin renginiz.  Transparan görünümü sayesinde tırnaklarınızda daha maskülen bir görüntü elde edebilirsiniz.

images

large

 

Nailart Modası

Düz renkler dışında manikürlere uygulanan ve küçük desen oyunlarıyla başlayan ‘nailart’ yani tırnak süsleme sanatı, bu sezonda da popüler . Birçok modaseverin nailart’ı kombinleriyle uyumlu hâlde sosyal medyada çoğu kez görüyoruz. Yapılışı biraz zahmetli olup zaman alsa da dikkat çekmek için bir numara olduğu aşikâr.

images (1)

featuring-bps-rhinestoned-tortoise-nail-art-decoration-5_1

Leave a Reply