Son birkaç yıldır sosyal medya çağında yaşıyoruz. Birçok kişi hayatını en ince detayına kadar internet üzerinden paylaşıyor. Nerede olduğunu, ne yediğini, ne giydiğini hatta aklından ne geçtiğini… Öyle ki sosyal medya kimlerine iş imkânı sağladı. YouTube’da ünlü oldular, reklam almaya başladılar ve geçimlerini öyle sağladılar. Gelişen teknoloji ve değişen kültürle doğal olarak gelen bir durum bence insanların “online olarak” para kazanabilmesi. Bazıları var ki gerçekten faydalı paylaşımlar yapabiliyor. Son zamanlarda benim de takipçisi olduğum bazı “güzellik guruları” ve stil tavsiyesi veren “YouTuber”lar var. “Güzellik Gurusu” dediğimiz insanlar, makyaj ve bakım konularında kendini geliştirmiş, insanlarla bildiklerini paylaşmaya çalışan ve genelde bir taraftan da yaşam tarzı videoları yapan kişiler.

12309744146_07acda3cbd_b

Bu yazıda ben, gerçekten anlamlı bulduğum stil tüyoları veren bir “youtuber/ blogger”dan bahsedeceğim: Evelina Barry. Evelina, Rusya’da doğmuş ve uzun yıllar orada yaşamış. Aslen Moldovalı. Amerika’ya geldiğinde iç mimarlık okumaya başlamış ve erken yaşta evlenmiş. Modaya olan ilgisi çocukluğunda başlamış. Annesi giyim tarzına önem veren bir kadın olmasıyla birlikte Evelina’yı güzel sanatlarla tanıştırmış. Onu sık sık sergilere, konserlere götürmüş. Estetiğe olan sevgi kalıcı olmuş ki Evelina iş hayatında modayla ilgilenmeyi seçmiş.

9810715885_fc0b42d23f_b

Domates suyuna ve suşiye bayıldığını söylüyor. Videolarını yaşam dolu bir gülümseme ve bitmeyen bir enerjiyle çekiyor. Günlük hayatta veya özel günlerde nasıl giyinilir, özgüveninizi arttırmak için stilinize nasıl şekil vermeniz gerekir, değişen hava koşullarında şık olmanın yolları sık sık değindiği konular arasında. Aynı zamanda “Evelina’s Fashion Cafe” adlı blogunda da güzel yazılar paylaşıyor stile ve estetiğe dair.

12641340003_cd2d5ed0d4_b

Geçtiğimiz yaz Evelina Guess’in All American Nashville kampanyasını yeniden yaratarak dikkat çekti. Amerikan kadının seksi, ikonik görünümünü yakalamaya çalışmış. Deri eteği, puantiyeli korsesi kalın topuklu botları ve deri ceketiyle güçlü bir görünüm kazanmış, Guess kampanyasını da canlandırmıştı.

14619140639_5a0f75620e_b

14825619913_9cb7e89b92_b

950c54831d4a03f1c2b1d0e571e8ea77

Sanırım son zamanlarda kariyerindeki en önemli gelişme mücevher koleksiyonu oldu. Geometrik şekillere bayıldığını ifade eden genç tasarımcı, önce tek boynuzlu bir at hayal etmiş. Evinde bulduğu karton ve killerle birkaç gün uğraştıktan sonra isteği gibi bir obje yaratmayı başarmış. Tek boynuzlu at şeklindeki geometrik kolye ucuyla başlayan koleksiyon bilezik, küpe ve başka kolyelerle devam etmiş. Koleksiyonun adı parçalarla çok uyumlu: Elektric. Elektronik dans müziği ve neon ışıklardan ilham alan tasarımcını ürünlerini internet üzerinden satın alabiliyorsunuz. Koleksiyona kendisi modellik yapmış, her şeyin tam anlamıyla hayal ettiği gibi olması için. Fütüristik bir estetikle yaratılmış mücevherler sadelik ve şıklığın kesişim noktasındalar.

photo-1-copy1

Yüksek kalitelerine göre uygun fiyatlardaki parçalar, her kıyafete biraz “elektrik” katacak gibi görünüyor.

ms0zf8 okev010 okev012

 

Leave a Reply