Büyülü Bir Resital, Repetto’nun Göz Alıcı Yorumu

Stahlbaum’ların evinde bir Noel gecesi… Kapı çalar ve içeri oyuncak ustası olan Drosselmeyer gelir. Ailenin küçükleri Clara ve Fritz’e hediyeler getirmiştir. Clara’nın artık yepyeni bir fındıkkıranı vardır. Gece fındıkkıranıyla birlikte uykuya dalan Clara ilginç rüyalar görmeye başlar ve dans devam eder. Doğru tahmin ettiniz, Fındıkkıran’dan bahsediyorum. Tchaikovsky’nin şaheserlerinden olan Fındıkkıran günümüzün en ünlü balelerindendir. Çelesta eşliğinde dans eden periler her sene yeni bir yılın yaklaştığının habercisi olurlar,  bestelerin güzelliği ve çelestanın büyülü sesi sahnede rengarenk bir şölene dönüşüverir.
144087_1

SacNutcracker-1W-1024x682

 

Bu büyülü dünyadan 1947’den beri bale kıyafet ve ayakkabıları yapan Repetto da etkilenmiş. Başta sadece dansçılar için çalışan marka, şimdi herkesin kullanabileceği koleksiyonlar  yaratıyor. Tabii bale temelini de elden bırakmıyor. Baleden ilham alıp baleye dair parçalar üretiyorlar. Müşterileri arasında  Maurice Bejart, Rudolf Nureyev, Sergei Gainsbourg, Kiro gibi ünlü bale sanatçıları var. Modadaki kuralların tamamen yıkılmaya başladığı şu zamanlarda sokakta tütüyle dolaşıp ayağımıza da bir çift point geçirebiliriz. Birbirinden güzel, yaratıcılıkta sınır tanımayan sonbahar kış koleksiyonları stilimizi tamamlamamız için birçok seçenek sunuyor. Repetto’nun sonbahar-kış koleksiyonuna hakim olan Fındıkkıran büyüsü ve Noel renkleri de gören herkesin aklını çeliyor.

repetto_bb_elle

 

Koleksiyon için çekilen videoda Clara bir dans stüdyosuna giriyor. Yumuşak hatlara sahip feminen bluzu, şık deri çantası ve süet siyah platformlarıyla dansçı olduğunu hayal ediyor. Arka plan ansızın görkemli bir sahneye dönüşüyor. Sahnede Clara simli, dizine kadaruzanan tütüsü ve lureks pointleri göz alıcı bir uyum yaratıyor. Misafirler de ya çok şık siyah elbiseler ya da deri çantalarla kombinledikleri tütüler giyiyorlar. Repetto’nun zarafetine yakışan bu reklam, yeni yıla girerken tarzımızdaki ufak değişikliklerle havamızı tamamen değiştirebileceğimizin habercisi olmuş.

IMG_0273-Cropped

IMG_0399

Giyime-hazır koleksiyonda deri parçalar, elegan ve parlak ayakkabılar dikkat çekiyor. Her parça Stahlbaum’ların evine Noel gecesi için adeta birer davetiye. Altın, siyah, aliminyum gibi Noel renkleri taytlar, tütüler, point ayakkabılarlar ve deri çantaları süslemiş. Gümüş rengi pointlerle kullanılabilecek deri çanta, aynı renkte detaylarla süslenmiş. Parçalar parlak renklere boğulmamış, hatta parlaklık kıyafetlere fazladan bir zarafet eklemiş.

nm-02

Bu koleksiyonla tanıştıktan sonra kuralları yıkıp bale kıyafetlerini sokakta giymek isteyeceksiniz. Yalnız değilsiniz, stiliyle bizi hala etkileyem  Brigitte Bardot, Tanrı Kadını Yarattı filminde bir çift kırmızı Repetto pointle seyirci karşısına çıkmıştı.

repetto020

 

Leave a Reply