Hollywood’da ödül sezonu hızlı başladı. Altın Küre Ödülleri’nin 71’incisi Los Angeles’da düzenlenen bir törenle sahiplerini bulurken, favori gösterilen pek çok film, değişik dallarda ödül kazanarak ön plana çıktı. Ödül heyecanı bir yana tören öncesi kırmızı halıda da bir şıklık yarışı yaşandı. Altın Küre Ödülleri’nde ünlüler her yıl olduğu gibi tercih ettikleri tasarımlarla ilgi odağı oldu.

71st Annual Golden Globe Awards - Show - Season 71

Bu yıl Altın Küre’ye şık ve rahat tasarımların damgasını vurduğunu söyleyenebilir. Özellikle kabarık, belden eteğe doğru genişleyen, balık etekli, straplez, düz kesim ve sırt dekolteli elbiseler tercih edildi. En çok kullanılan renklerse başta siyah olmak üzere, kırmızı, beyaz, mavi, gri ve dore oldu. Baharın neşesini, enerjisini kırmızı halıya taşıyan yeşil elbiselerde ünlülerin tercihleri arasındaydı ve bu yeşil elbiselerde ışıltılı, payetli, dantel detaylar kullanılarak şıklık yarışında ön plana çıkan tasarımlar oldu. Ayrıca bu sene pastel tonlardaki bej ve gri ışıltılı elbiseleri tercih eden ünlülerin de kırmızı halıda elegan bir görünüm kazandığı da söylenebilir.

golden-globe-2014-kirmizi-hali-mkl

03Ödül töreninden sonra partilerle devam eden gecenin belki en zarif değil ama en çok dikkat çeken elbisesini ise Lady Victoria Harvey giydi. Aykırı tarzıyla, Gaurav Gupta tasarımı olan yarısı transparan elbisesiyle Victoria Harvey, 2014 Altın Küre gecesine damgasını vurdu. Harvey’i görenler ilk anda “sanki hiçbir şey giymemiş” yorumunu yaptı ve gecenin en dikkat çeken elbiselerinden biri oldu. En İyi Kadın Oyuncu kazanan Amy Adams Valentino tasarımı ile gecenin parlayan yıldızlarından oldu, “12 Years A Slave” filminin yıldızı Lupita Nyong’o Ralph Lauren elbisesiyle iyi giyinenler listelerinin hep tepesinde yer aldı. Emma Watson’ın Dior Couture imzalı sürpriz elbisesinin altındaki lacivert pantolon çok konuşuldu. Julie Delpy’nin Romona Keveza imzalı elbisesi parlak kırmızı elbisesi geceyle uyum içindeydi.

2014 Altın Küre Ödülleri’nde ünlü isimler elbiseleri kadar takılarıyla da konuşuldu. Yıldızlar Altın Küre’de en çok Chopard, Dior, Cartier, Bulgari imzalı mücevherleri tercih etti. Birbirinden değerli taşlar, elmaslar ve pırlantalarla ışıltılı bir gece oldu.

 

Leave a Reply