Zımbalar, platformlu spor ayakkabılar, boy-friend jean ve ceketlerin geri dönüşüyle milenyum kuşağı değil bu sezon hepimiz birer 80’ler çocuğu olduk. Geride bıraktığımız sezonlarda çok fazla karşılaşmadığımız sweathirt’ler şimdi baskılı, renkli ve desenli modelleriyle görücüye çıktı. Bu sezonun patlayan trendlerinden biri olan ve 80’lerden ilham alan sweatshirt’ler aslında her zaman bizimleydi. Eşofmanla kobinlediğimiz sweatshirt’ler bu sefer spor çekmecemizden çıkıp gardırobumuza girmeyi başardı. Bu sefer ‘eşofman üstüne giyip çıkarım…’ mantığıyla satın alınmayan gayet şık kombinlere eklenecek bir parçamız oldu. Birçok önde gelen markanın önderliğinde başlayan bu sezonun en ilgi çekici trendi olan sweathirtlerin yelpazesi de geniş. Kenzo, Balenciaga, Hakaan gibi dünya markalarının defilelerinde büyük ilgi ve beğeni toplayan sweathirlere, bu sezon H&M, Zara gibi markalarda ayak uydurmuş.

kenzo-green-tiger-sweatshirt-styled-by-andy-torres-elena-perminova-mija-montarna-mcdonald-chiara-ferragni- Paris’li moda evi Kenzo rengini ve logosunu tasarımına taşımış. Yeşil ve kaplan logolu sweatshirt’ü, birçok moda avcısının yanı sıra blogger ve stilistlerinde favorisi! İlgi çekiciliğiyle birlikte hem sportif hem de şık bir görünüm sağlayan sweatshirt kombini o kadar da zor değil. Farklı kombinlerle süslenebilecek bu sweatshirt’ü kalem eteklerle,şortlarla veya pantalonlarla birleştirebilmek mümkün.

 

 

balenciaga_fall_2012_2013_sweatshirt_must_have_tAynı şekilde Balanciaga’nın grafik baskılı sweatshirt’lerini içine gömleklerde uyuşturabilirsiniz. Yaka ve gömleklerin ön planda olduğu bir sezonu her ne kadar geride bırakmış olsak da, bu sweatshirt’lerle birleşimin şık duruşunu Balanciaga’nın defilesinden örneklerle de görebilirsiniz.

 Bu yeni akımı keşfetmek için, şu günlerde vitrinlerini yenileyen mağazaları gezip, örneklere göz atabilir, böylece bu akımın bir parçası haline gelebilirsiniz.

 

 

Leave a Reply