çizgiler-marc-jacobs2

Çizgili

2013 İlkbahar Yaz sezonunda çizgiler her formda karşımıza çıkıyor, enine, dikey, ince, kalın, diyagonal ve rengarenk. İlk olarak New York’ta Marc Jacobs ve Micheal Kors ile tanıklık ettiğimiz çizgili esintisinin, Milano’da Dolce & Gabbana’yla, Paris’te Chanel ve Christian Dior’la doruklara ulaştığını görüyoruz.

 

 

 

 

Spring-Fashion-2013-Trend-Asian-Inspired-Etro1-600x900Uzak Doğu Esintisi
Uzak Doğu,geyşa ve samuray etkisi İlkbahar-Yaz sezonunda tasarımcıların kreasyonlarında çoğunlukla tercih ettikleri detaylardan biri. Pradanın geyşa ve judoculardan,Etro’ nun Çin ve Japon etkili oryantal baskı ve kesimlerden, Peter Pilotto’nun da Hindistan ve Nepal esintilerinden ilham alarak bu trendi koleksiyonlarına yansıttıklarını görüyoruz.

 

 

 

 

beyaz-jil-sanderBaştan aşağı beyaz
Bu sezon beyazı tüm tonlarıyla; baştan aşağı, aksesuarlarımızla beraber bir bütün olarak kullanmak çok moda. Elbiseler, pantolonlar, ayakkabılar ve tüm aksesuarlar beyazın saflığı içerisinde.Victoria Beckham beyazı farklı tonları bir araya getirip kullanırken, Jil Sander ise kreasyonlarını baştan ayağa beyaza bürümeyi tercih etmiş.

 

 

 

 

 

sexy-60lar-prada60’lar

60’lar tüm seksiliği ve çılgınlığıyla karşımıza! Moschino, Victoria Beckham, Prada ve Louis Vuitton’ un öncüleri olduğu 60’lar trendin de renkli ve çiçekli parçalar ön plana çıkıyor.

 

 

 

 

 

parıltı-Jonathan-suandersMetalik
Kullanması oldukça zor ve riskli olan metalik parçalar, Dior, Jonathan Saunders ve Diane Von Furstenberg gibi markaların kreasyonlarında yerini çoktan almış durumda. Geçen sezon zımbalarda başlayan metalik trendi, ilerleyişini çanta ve aksesuarlarda devam ettirirken, bu sezonda kıyafetlerimizde yer almaya hazırlanıyor.

 

 

 

 

 

 

Balenciaga-Spring-2013Volan
Bu sezonun en göze çarpan trendlerinden biri olan volan; şıklığı, seksiliği ve romantizmiyle modacıların tasarımlarında yerini çoktan almış durumda. Eteklere, bluzlara, ceketlere hareket katacak olan volanlar bu sezon; Gucci, Chloe, Balenciega gibi moda devlerininde gözdesi.

 

 

 

 

Takım Elbisestella-mccartney-rtw-ss2013-runway-23_113508128574[1]
Maskülen feminen havayı hak ederek taşıyan ceket pantolon takımlar, 2008 yılından beri moda severlerin dikkatini çekmeye başlasalarda, 2013 sezonunda asıl hakettiği ilgiyi görmeye hazırlanıyor. Erkeksi bir havaya bürünmenin sağladığı bu seksi görünüm, Christian Dior ve Jonathan Saunders gibi ünlü markalarında kreasyonlarında yer bulmuş durumda.

 

 

 

 

Fashion-Transparent-Party-Dress-HS-858-Transparan

Ünlü markaları kelimenin tam anlamıyla himayesi altına alan şeffaf ve transparan trendi, bu sezon sadece kıyafetlerimizde değil, çanta ve ayakkabılarımızda da yoğunlukla yer almaya hazırlanıyor.  Valentino, Micahel Kors ve Stella McCartney Perspex aksesurlarında bu trende yer verirken, Burberry’de yağmurluk tasarımlarında tercihini transparandan yana kullanmış.

 

Leave a Reply