Son yıllarda modacıların kıyafetlerini tasarlarken en çok esinlendiği hayvan olan leoparın deseni ayakkabılarda, birçok aksesuarda ve kıyafette kullanıldı. Hala daha da kullanılmakta ve modası da öyle kolay kolay geçecek gibi durmuyor. Modaya bu kadar damgasını vuran leopar desenini tırnaklarda kullanmamak olur muydu peki? Tabii ki olmazdı. Yer yer takip ettiğim nail art sayfalarında ve bloglarında da deseni farklı yorumlayan tasarımlar görmek mümkün. Çok şık duran bu desenin en sevdiğim yönü tırnaklara yapılmasının basit oluşu ve her kıyafeti tamamlayabilmesi. Bu yüzden adeta biz süsüne düşkünler için bir can simidi.

Zebra desenli nail art çalışmam

   Leopar deseni son zamanların en çok tercih edilen desenlerinden biri olmakla beraber nail art dünyası leopardan sonra başka bir hayvandan daha esinlendi; zebra. Tırnaklara uygulandığında leopar deseni gibi tırnaklarınıza farklı bir hava katan zebra deseninin yapılması leoparınkinden daha da basit. Bu desen için ihtiyacınız olan şeyler bir beyaz oje (veya isteğinize göre farklı renkte bir oje) ve siyah renkte bir nail art ojesi. Deseni yaratmak için tırnaklarınıza beyaz ojeyi sürdükten sonra nail art ojesinin ince fırçası ile sağdan ya da soldan başlayarak, başlangıçta kalın, sonuna doğru ise incelen bir çizgi çizmeniz yeterli olacaktır. El beceriniz çok iyi değilse bir sonraki yazımda tanıtacağım baskı tekniği ile tırnaklarınıza çeşit çeşit deseni ve elbetteki zebra formunu uygulamanız oldukça kolaylaşacak.

  Zebra deseni gözlemlediğim kadarıyla leopar kadar tutulan bir desen olmadı, ancak ben yine de farklı farklı tasarımları incelediğimde tırnaklara hoş bir görüntü kattığını düşünüyorum.

  Gelelim sizlere son olarak bahsetmek istediğim ve leopardan ve zebradan uygulanması kat kat daha basit olan ve daha henüz moda haline gelmeyen bir desenin sahibi hayvana; zürafa. Evet, takip ettiğim Fransız bir nail art blogunda rastladığım bu desen de tıpkı leopar ve zebra desenleri gibi tırnaklara çok farklı bir hava katabiliyor. Yazıyı okurken eminim “nasıl duruyor ki tırnakta?” ya da “nasıl yapılıyor bu desen?” diye kendinize sorduğunuzu duyar gibiyim.

  Bu desen yine bir öncekileri gibi bir baz ojenin üstüne, bu sefer normal bir oje fırçası yardımı ile yapılıyor. Bunun için birbirine yakın tonlarda ya da dilerseniz tamamen farklı renkte iki oje seçiyorsunuz. Önce tırnağınıza baz katmanı sürdükten sonra seçtiğiniz renklerden birini fon rengi olarak tırnağınıza sürüyorsunuz ve kurumasını bekliyorsunuz. Dilerseniz bir kat oje daha geçebilirsiniz. Sonrasında ikinci seçtiğiniz renk ojenin fırçasını tırnağınıza yukarıdan itibaren çoğunlukla orta büyüklükte hafif çokgene benzeyen bir şekil yaratmak üzere hafif hafif dokunduruyorsunuz. İsterseniz bunu tırnağınızın tüm yüzeyine irili ufaklı çokgenler halinde de uygulayabilirsiniz. Açıkçası ben orta boyuttaki çokgenlerin yanı sıra yanındaki ufak olanlarıyla beraber daha hoş ve doğal olduğunu düşünüyorum. Uygulama sonrasında tırnaklarınız aynen zürafanın üzerindeki desene benzeyen bir desene sahip oluyor ve siz de orijinal tırnaklarınızla yine dikkatleri üzerinize çekiyorsunuz. Bu ilginç ve oldukça orijinal modeli henüz denemediyseniz bir an önce denemelisiniz.

Giraffe Manicure- Zürafa Manikürü

Leave a Reply