caviar-manicure

Ciaté- Caviar Nails

İngiliz oje markası Ciaté bu sene adından sık sık söz ettireceğe benziyor. Bu marka öncelike “caviar nail” denilen bir manikür tarzıyla hayatlarımıza girdi. Caviar nail, yani havyar manikür tırnağınıza sürdüğünüz baz bir oje yardımıyla, minik incileri yapıştırarak elde ettiğiniz bir manikür çeşidi. Bu manikürü tek renkten yapabileceğiniz gibi, renkli boncuk karışımlarıyla da tırnaklarınıza farklı bir hava katabilmeniz mümkün. Ciaté markasının bu yeniliğini Sephora mağazalarında görebilirsiniz;  ancak geçtiğimiz haftalarda da Flormar kendi oje serisine de havyar ojeyi ekledi. Ciaté inci renklerini koleksiyonuna üç farklı şekilde dahil etmiş; Mother of Pearl adını verdiği beyaz, Black Pearl adını verdiği siyah ve Rainbow adını verdiği de karışık renkli inci renkleri. Flormar da Ciaté gibi koleksiyonunda üç renk bulunduruyor: Gümüş, renkli ve siyah.

flormar havyar

Flormar-Caviar tırnak

İki marka arasında fark bulunup bulunmadığını henüz iki markayı da denemediğim için söyleyemiyorum; ancak resimlerden öyle görülüyor ki iki markanın renkleri de  tırnaklarda oldukça hoş gözükmekte. Bu konuda her iki  markanın da havyar ojelerini deneyip, inceleme yazmak da önümüzdeki yazılarım için olan projelerim arasında yer alıyor.

Sizlere ikinci olarak tanıtmak istediğim ve Türkiye’de henüz fazla bilinmeyen manikür, “velvet manicure” yani kadife manikürdür. Öncülüğünü yine Ciaté ve sonrasında pek çok farklı markanın yaptığı kadife manikürde, tırnaklarınıza yine aynı havyar tırnaklarda olduğu gibi bir baz oje sürüp, üstüne kadife tozları döküyorsunuz. Tozların iyice yapışmasını sağladıktan sonra fazlalıklarını aldığınızda tırnaklarınız mat ve kadife gibi bir görüntüye sahip oluyor. Kadife tozlarını henüz Türkiye’de bir marka çıkarmıyor; ancak bu tozlar internette oldukça uygun fiyatlara satılıyor.

Jak-zrobic-velvet-manicure_large_lead

Kadife tırnaklar

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Leave a Reply