Ella’nın Lezzetli Tarifleri

Yemek yemeğe düşkün olmak ve yemek yapabilmek şüphesiz dünyanın en eşsiz ve uyumlu ikilisi. Yaparken ruhumuz doyar, yerken bedenimiz kendine gelir. Kimisi öğün atlamazken, bir başkası eli ayağı titreyerek bir sonraki yemek vaktini bekler.

Yemek yapmanın kişiyi daha özgüvenli, sistematik ve mutlu kıldığına inanıyorum. Yeşilliklere dokunan eller, keskin baharatların kokusuyla mest olan duyularımız, tadını ayarlamak için tattığımız bir iki kaşık lezzetlerin dilimizdeki o eşsiz ritmi… Hepimiz birer usta olmak zorunda değiliz. Ara sıra mutfaklarımıza misafir olsak fena olmaz değil mi? Benim mutfağa adım atmamı ve hayatımda yemek yapmanın yerini değiştiren güçlü bir kadından bahsetmek istiyorum.

Ella Woodward, yaşadığı bir hastalık sonucu yaşamının gidişatını doktorlara ve ilaçlara bırakmak istemeyen bir kadın. Postural Taşikardi Sendromu tanısı konulduktan sonra, hayatını baygınlık, kalp çarpıntısı, baş ağrısı ve nefes darlığı gibi rahatsızlıklarla geçirmek istemediğine karar veriyor.Bunun için sağlıklı yaşama dair her şeyi araştırıyor ve gerekli adımları atıyor. Sağlıklı tarifler ve sağlıklı yaşamı, hayatının bir parçası haline getirdikten sonra, bir site açmaya karar veriyor. Yaptığı sağlıklı tarifleri sitesinde paylaşan Ella’nın, sitesinin ismi gerçekten adının hakkını veriyor.

“Deliciously Ella”, lezzetli tarifler, mükemmel görseller ve içten yazılarıyla okuyucuları tavlamayı başarmış bir sitenin adı. Lezzetli ve pratik olmalarının yanı sıra, yıllardır alışkın olduğumuz zararlı tatları bırakmanın yollarını da bize en güzel yollarla sunuyor. Sadece siteye giriş yaparak, unsuz ve şekersiz tatlara mutfağınızı açmaya kendinizi ikna edebilirsiniz. Tariflerin sağlıklı olmasının yanı sıra, sunumlarıyla da siteye giren herkesi etkisi altına alıyor. Ella’nın sitesine bakarken, hissettiğiniz duygu; doğanın mükemmelliği ve bolluğu üzerine şükür duymak oluyor.

Bir öğrenci olarak kimi zaman yanımda sağlıklı atıştırmalıklar bulundurmaya çalışıyorum. Tatlı krizlerimi ve gün içerisindeki minik atıştırma ihtiyaçlarımı, paketlenmiş zararlı ürünlerden almak beni düşündürüyor. Günlük hayatın getirdiği tempo ve zamansızlıkla, sürekli tarif peşinde koşmam imkânsız.

Ta ki Ella’yla tanışana dek, tarifleri sağlıklı ve bir öğrenci için oldukça pratik bir yardımcı bulacağımı hiç düşünmüyordum. Paylaştıklarına gözüm kapalı evet diyorum. Neden mi? Sitesine girdiğinizde, size huzur veren tariflerin görselleri, açıklayıcı yazıları ve gerçekten yapması kolay tarifleriyle, insanı güvende hissettiren bir yer olduğunu göreceksiniz. Çoğunlukla sitesinde tatlı krizlerim için uygun olan tariflerini kovalıyorum. Peki sizce benim favorilerim hangileri? 

TATLI PATATES BROWNİE 

ZENCEFİLLİ YAPIŞKAN KEKLER

YULAFLI KURABİYE

EV YAPIMI GRANOLA

 

https://deliciouslyella.com/new-and-improved-sweet-potato-brownies/https://deliciouslyella.com/sticky-ginger-cakes/https://deliciouslyella.com/chewy-sultana-cookies/https://deliciouslyella.com/crunchy-orange-coconut-vanilla-granola/https://deliciouslyella.com/philosophy/about/

 

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu