BiTiyatro’dan Sandık Lekesi Cermodern’de

SandikLekesiAfis50x70cm-01

 

BiTiyatro’nun kurucularından Nihat İleri ve Laçin Ceylan’ın da rol aldığı Sandık Lekesi  13 Nisan’da Cermodern’de Ankara seyircisiyle buluşuyor. BiTiyatro kurulduğu günden bugüne farklı işlerle adını duyurdu. Kurulduğunda bir sahneye sahip olmayan BiTiyatro, bir çok turneye katıldı. 2007 yılında Türk ve Alman oyuncularını bir araya getiren ‘Etna-Bedendeki Kuyu’ adlı oyunu çıkardılar ve oyun yılın hakkında en çok yazılan oyunu oldu.

BiTiyatro bu sezona ise Polat Niloğlu’nun yazdığı, Nihat İleri’nin yönettiği Düğün (Sandık Lekesi) ile merhaba demişti. Polat Niloğu’nun ilk eseri olan oyun, ilk kez BiTiyatro tarafından sahneye kondu. Defne Şener Günay, Sefa Tantoğlu, Özlem Ölçeroğlu, Yaşar Alparslan’ın can verdiği karakterlerle; aile mirasını taşımaktan yorgun düşmüş bir kadını ve erkeği konu alan oyun, var olma çabasını aslında hiç de yabancı olmadığımız bir durum üzerinden anlatıyor. Yeraltından gelen sesler, evden çıkmayan koku ve kendini tanımak ve var olmak için yapılan kanlı bir mücadele…

13 Nisan saat 17.00’de Ankaralı izleyicilerle buluşacak olan oyunun biletlerini biletix‘ten veya Cermodern gişelerinden alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu