Kerbal Space Program seri oluyor! 19 Ağustosta yayınlanan beklenmedik bir fragmanla oyunun hayranları arasında heyecan yarattı.Önceki oyundan en büyük farkı grafikleri olacak gibi gözüküyor.

Tüm zamanların en çok sevilen oyunların arasına giren Kerbal Space Program şimdi daha da büyüyüp seri oluyor. Kerbal Space Program 2 yeni çağın gerektirdiği modern ve yeni jenerasyon teknolojileri içerisinde barındıracak şekilde ama oyunun temeline zarar vermeden yeniden tasarlandı. Uzay programı başlatmak, güçlü uzay araçları inşa etmek,kendi kendine yeten koloniler kurmak, ve galaksinin gizemlerini keşfetmek için daha fazlasına sahip .Birden çok yeni heyecan verici özellikleri usta ve yeni başlayan oyuncuları ekran başına kilitleyecek gibi gözüküyor.Fragmanı izleyenlerin birçoğu da izlerken ağzı açık kalmıştır. Fragmanlarda oyunun grafikleri o kadar güzel görünüyordu ki gözlerinizi alamıyorsunuz:

İşte fragman:

Kerbal Space Program 2 ile gelecek özellikler:

Gelişmiş Fırlatım

Gelişmiş Kalkış Animasyonları

Kerbal Space Program 2 yeni animasyonlu öğretici, geliştirilmiş kullanıcı arayüzü ,grafikleriyle oyuna başlayanları bu alanda gitmeleri konusunda onlara sonsuz bir ilham verecektir.Oyunu oynayan çoğu kişi kendini istemsizce astrodinamik hakkında bir çok şey öğrenmiş buluyorlar.Oyunda bu alanda yeni olarak uçuş esnasında olan yönergeler ve kontroller artırılmış ve roket inşa etme biçime orijinal oyunun temellerinden ödün vermeyerek geliştirilmiş.

Yeni Motor Şekillerine Ait Bir Görsel

Yeni Teknolojiler

Kerbal Space Program 2 de, KSP’nin sektöre getirmekle tanındığı inanılmaz inovasyonları bir üst seviyeye çıkarılacak.Oyuncular yeni jenerasyon motor,parçalar yakıtlar ve daha fazla yeni teknolojiden beklediğini bulacak gibi gözüküyor.Bunlara örnek olarak füzyon motorları gösterilebilir.Bu yeni teknolojiler oyunculara sadece keşfedilecek hikayeler bırakmıyor ayrıca oyuncuları Kerbol Güneş sisteminin dışında yeni yerlere,orijinal oyunun ötesinde ki yerlere,taşımayı amaçlıyor.Ayrıca geliştiriciler yeni teknolojiler arasında kesinlikle hayali teknolojiler kullanılmayacağını açıkladı ör: Warp drive.

Koloniler

Kerbal space program 2 de yepyeni olacak şeylerden biri de koloni sistemi olacak. Bu koloniler sadece kendi fizik zorluklarını ortaya koymayacak,ayrıca bir şeyler inşa edebilmek için kaynak toplamayı da gerektirecek örnek olarak uzay istasyonları habitatlar ve özel yakıt türleri.Eninde sonunda bu koloniler uzay aracı üretimi ve derin uzay yolculukları için istasyon olma kabiliyetini gösterecektir..

Adı açıklanan öte gezegenlerden biri.Bir gaz devi olan Ovin.

Rask ve Rusk

Rask ve Rusk

Yıldızlar Arası Yolculuk

Yeni jenerasyon teknolojiler, koloniler, sistematik kaynak toplama oyunu yeni bir düzeyde keşif deneyimine götürüyor: Yıldızlar arası Yolculuk. KSP 2 de bu yıldızlar arası teknolojiler yıldızlar arası uzayı geçip yeni sistemlere yeni göksel cisimlere yerleşmemizi sağlayacak yolu oluşturuyor.Her bir öte gezegen ayrı bir zorlukla oyuncuları sınayacak ve bir çok gizeme de ev sahipliği yapacak.Bunların arasından Ovin etrafında acımasız yer çekimiyle bir süper dünya bulunduruyor; Rask ve Rusk ölüm dansında kitlenmiş ikili eş gezegen ve bir çok gizeme ev sahipliği yapan diğer gezegenler keşiflerin ödülü olacak.

Multiplayer/Modlar

Önceki oyunda olduğu gibi oyun üzerinde modlama yapılmasına izin verilecek ve topluluk tarafından sıklıkla dile getirilen oyunun multiplayer özelliğinin olması isteği üzerine geliştiriciler 2. oyunda multiplayer özelliğinin eklenmesine karar vermişler.Yakında oyuncular derin uzay keşfinin zorluklarını birlikte keşfedebilecekler gibi gözüküyor. Bu özellikler üzerindeki diğer detaylar zamanla belli olacaktır.

Ayrıca geliştiricilerin yayınladığı bu günlüğe de göz atmak isteyebilirsiniz:

Kaynakça: https://www.kerbalspaceprogram.com/game/kerbal-space-program-2/

Leave a Reply