Oyun salonlarının büyüsüne kapılmış her yetişkin oyuncu veya o oyunların ruhunu emülatörler vasıtasıyla tatmış daha genç nesiller için unutulmaz bir ibaredir “Insert Coin”. Eğer bu neslin atari salonu maceralarını dinlediyseniz, kesinlikle duyduğunuz şeylerden biri de o makinalara ne servetler bıraktıkları olacaktır. Yine de, o dönemin efsane oyunlarını emülatörler vasıtasıyla PC ortamında defalarca ve defalarca oynamış bir insan olarak diyebilirim ki “Insert Coin” ibaresi, oyun dünyasında gerçekten ayrı bir yere sahip. Şimdi bu güzel hatıra, bir e-dergi ile tekrar karşımıza çıkıyor.

Insert Coin, 2009 yılında kurulmuş bir topluluk. Facebook’taki sayfalarında bu güne kadar oyun haberleri ve incelemeleri paylaşan topluluk, oyun oynamayı bir hobiden çok daha fazlası olarak görüyor denebilir. Uzun süredir işten, dersten arta kalan zamanlarını oyunlar hakkında yazarak geçiren bu ekip, Facebook’un yanında şimdi de bir e-dergi ile karşımızda.

Henüz ilk sayısı yayımlanmış olan derginin ikinci sayısı için de çalışmalara baþlanmış durumda. Ekibe başarılar diliyoruz. Umarız uzun soluklu bir çalışma olur ve biz de grubun çalışmalarını zevkle takip ederiz.

www.facebook.com/insertC0iN Grubun facebook sayfası
www.mediafire.com/?4jg41s852n3881f Dergiyi indirmek için link

Leave a Reply