Kasım Döneminde Oyun Sektörü

Ekimin sonu ile beraber düşünüldüğünde Kasım ayı oyun sektörü için gayet verimliydi. The Elder Scrolls V: Skyrim, Call of Duty: Modern Warfare 3, Need for Speed: The Run, Assassin’s Creed: Revelations, Batman: Arkham City(PC), Battlefield 3 gibi merakla beklenen birçok oyunun piyasaya sürüldüğü bu dönemin satış rakamları merak konusuydu.

Edge’den gelen verilere göre İngiltere’de tüm platformlar genelindeki satış değerleri şu şekilde:

01. Call Of Duty: Modern Warfare 3 (Activision)
02. Assassin’s Creed Revelations (Ubisoft)
03. Saints Row The Third (THQ)
04. The Elder Scrolls V: Skyrim (Bethesda)
05. FIFA 12 (EA)
06. WWE 12 (THQ)
07. Professor Layton And The Spectre’s Call (Nintendo)
08. Just Dance 3 (Ubisoft)
09. Battlefield 3 (EA)
10. Super Mario 3D Land (Nintendo)

Listenin başında COD:MW3’ü görüyoruz. COD serisinin listelerde başa oturma geleneğini bozmayan MW3, çıkmasından bu yana geçen süreçte listelerden hiç düşmedi.

Mekan olaran İstanbul’u seçen ve İstanbul’un güzelliklerini ve ruhunu yansıtmayı başaran Assassin’s Creed: Revelations da, özellikle Türk oyuncular tarafından bir hayli sevildi.

Listenin başlarında gördüğümüz bir diğer oyunsa The Elder Scrolls V: Skyrim. RPG uzmanı diyebileceğimiz Bethesda’nın sevilen serisi The Elder Scrolls, Skyrim’in yüksek beklentilerini karşılamayı başarmış gibi görünüyor. Birçok oyuncuyu saatlerce bilgisayar başına kilitlemeyi başaran Skyrim, oyunculara sunduğu farklı karakterlerle farklı senaryoları farklı yollardan oynama imkanı ile listeden uzun süre düşmeyecek gibi.

Büyük beklentilerle ortaya çıkan, grafik kalitesiyle adından söz ettiren ve her seferinde Call Of Duty: Modern Warfare 3 ile kıyaslanan Battlefield 3 ise, öyle görünüyor ki rakibinin gerisine düşmüş.

Oyun sektörü için oldukça hareketli geçen bu dönemden en mutlu çıkan taraf sanıyorum ki biz oyuncular olmuştur.

Leave a Reply