Samsung Şerit Pilleri Tanıttı

Gün geçtikçe yaygınlaşan ve zorunlu hale gelen teknoloji ürünleri arasında en dikkat çekeni şüphesiz ki giyilebilir teknolojilerdir. Giyilebilir teknoloji dendiği zaman ise akla ilk gelen hiç kuşkusuz Koreli teknoloji devi Samsung‘dur.

Gelişen teknoloji ve buna paralel artan yoğun taleplerin yanı sıra, giyilebilir teknoloji sınıfının en önemli sorunu şüphesiz ki bu aygıtlarda kullanılan pil boyutu ve bu nedenden dolayı kaynaklanan pil ömrüdür. Tam bu noktada Samsung kendi geliştirdiği şerit pillerin bu sorunu ortadan kaldıracağını ve hatta pil ömrününün normalden daha fazla olacağını duyurdu.

Seoul’de düzenlenen InterBattery 2015 fuarında Samsung SDI giyilebilir teknoloji ürünleri için tasarladığı şerit şeklindeki pilleri kullanıcılarına tanıttı. Samsung’dan gelen bilgilere göre bir adet şerit pil kullanıldığı akıllı saatin pil ömrünü normalden 1.5 kat daha artırabiliyor. Bunun yanı sıra şerit piller üzerinde yapılan testlere göre, bilek kıvrımları ile tam olarak eşleşen şerit piller 50 bin kez bükülmesine rağmen düzgün bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Samsung aynı fuarda, tasarladığı şerit pil modelinin kullanıldığı akıllı saatleride kullanıcılarının beğenisine sundu.

 

Kaynak:

http://www.businesswire.com/news/home/20151020005692/en/

Leave a Reply