Apple Music İyi Geldi Yalnız!

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz hafta yenilenen iPod’lardan sonra yeniliklerine devam eden Apple, yine aynı haftalarda Apple Music ile karşımıza çıkmıştı. Firmanın yaptığı açıklamaya göre Apple Music 6 haftada 11 milyon kullanıcıyı aşmış durumda.

Tabii işin gerçeği Apple Music bu uygulamayı kullanıcılarına sadece 3 aylık ücretsiz halde piyasaya sundu. Yani hali hazırda kullanılan bu hesaplar şu an için deneme sürümü.  Bu 3 aylık süre sonunda ne olacağı hakkında firma dahil kimsenin bir bilgisi veya tahmini yok, ancak Apple’ın iyi bir yönü var ki oda sürekli kullanıcıya sahip olması. Yani bir kere Apple kullanan bir daha ondan vazgeçemez hale geliyor. Bu yüzden bu 11 milyonu aşkın kullanıcının yine birçoğu Apple Music için aylık üyelik yaptıracaktır.

Apple_Music

Şuan deneme sürümünü kullanan kullanıcılardan yaklaşık 2 milyonu, 6 farklı kullanıcıya hizmet sunan aylık aile paketini kullanmaktadır ve 14,99$ ödemektedirler. Normal üyeliklere gelecek olursak bu 3 aylık deneme sürmünün ardında kullanıcılar isterlerse aylık 9,99$ karşılığında Apple Music’ten sınırsızca faydalanabilecekler.

Apple Music’in hedeflerinden biride piyasanın eskilerinden olan Spotify’ı geride bırakmak. Şuan için 60 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan Spotify’ın yaklaşık 15 milyon kullanıcısı ücretli üyelik kullanmaktadır. Eğer Apple Music’in şuan ki 11 milyon kullanıcısı 3 ay sonunda ücretli hale gelirlerse bu piyasa ve öncelikle firma için önemli bir başarı olacaktır.

 

Leave a Reply

1 comment

  1. hayalmeyal

    Apple’ın hayran kitlesi bu yazıyla da beraber oldukça artacaktır.