Yeni Gelecek iPhone’lar ve Apple Store Öğrenci Kampanyaları

Her sonbahar dönemi yeni ürünlerini tanıtmasıyla klasikleşen Apple etkinliği, bu yıl 9 Eylül akşamı gerçekleşecek. Yine önceki etkinlikler gibi San Francisco’da gerçekleşecek olan tanıtım gösterileri Bill Graham Civic salonunda Türkiye saati ile 20.00’da başlayacak.

Etkinlik için hazırlanan görseldeki yazı “Siri bize bir ipucu ver” ile yeni tanıtılacak modellerle birlikte gelecek olan yeni yazılım iOS 9 da sesli asistan Siri’deki gelişmelere önemli bir yer ayrılmış gibi gözüküyor. Yeni tanıtılacak modeller ise 4,7 ve 5,5 inç boyutlarına sahip, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus adlarıyla görücüye çıkması bekleniyor. Bilindiği üzere firma S modellerinde tasarımdan çok iç kısımda değişikliğe önem veriyor. Beklenen yenilikler ise daha az enerji tüketen Apple A9 yongaseti, yeni ForceTouch özelliğine sahip home tuşu, bükülmelere dayanıklı alüminyum alaşımlı kasa, 12MP kamera, arttırılmış batarya kapasitesi ve 2GB RAM. Tüm bu beklentiler 9 Eylül akşamı açıklığa kavuşacak.

Diğer bir yandan ise Apple son yıllarda düzenli olarak okul açılış tarihlerinden önce birçok üründe yüksek oranlarda indirim ve hediye politikası izleyen Apple Store, bu yıl da ülkemizde Üniversite eğitim-öğretim yılı açılışı öncesi çeşitli indirimlerle bizlere fırsatlar sunuyor.

Şu günlerde bir Mac almak istiyorsanız tam zamanı! Apple yeni Mac bilgisayarı alanlara Beats Solo2 Kulak Üstü Kulaklık hediye ediyor. 699TL değerindeki bu kulaklık yerine isterseniz kablosuz versiyonu tercih etmeniz de mümkün (300TL farkla).

Kampanyalardan bahsetmek gerekirse, bilgisayar kısmında seçtiğiniz Mac modeline göre 671TL ye varan indirimler, iPad modellerinde ise 95TL ye kadar indirimler sözkonusu.

Bu indirimlerden yararlanmak içinse:

-Lise sonrası bir eğitim kurumuna kayıtlı veya bu kuruma kabul edilmiş tam zamanlı ya da yarı zamanlı bir öğrenci

– Kişisel kullanım, eğitim ve/veya araştırma amacıyla Uygun Ürünleri satın alan, bir eğitim kurumunda çalışan bir öğretmen, öğretim üyesi veya personeli

– Lise sonrası bir eğitim kurumunda kayıtlı veya bu kuruma kabul edilmiş çocukları adına satın alan anne ve babalar.

-18 Eylül 2015 öncesi alışveriş yapmış olmak.

Kaynak 

http://www.macworld.co.uk/feature/iphone/iphone-event-date-launch-6s-apple-tv-ios-9-watchos-2-imac-ipad-3534896/

http://www.apple.com/tr/shop/browse/campaigns/education_pricing?aid=AOS-BTS-HomePage

Leave a Reply