Skype’ın Yeni Anlık Çeviri Özelliği Artık Kullanılabilir!

Popüler görüntülü konuşma hizmetlerinden Skype, 2014 yılında kullanıcılarına sunduğu (Skype-to-Skype olarak) anlık çeviri özelliğini artık dışarı aramalarda da kullanılabilir hale getirdi.

Microsoft’un bünyesinde yıllar içerisinde durmadan geliştirilen ve halihazırda hem kurumsal hem de bireysel olarak insanların ilk tercihlerinden olan görüntülü görüşme hizmeti Skype, Translator adını verdiği projesini tüm alanlarda kullanılabilir kalan uygulamasını hayata geçirdi.

Firma tarafından yapılan duyuruya göre Skype Translator (Çevirmen), anlık çeviri özelliği mobil ve sabit hatlarda da kullanılabilir seviyede. Bu söylemle yöneticiler tarafından verilmek istenen mesaj; Skype ile herhangi bir aracı olmadan farklı dillerden insanlarla iletişimin akıcı bir şekilde sağlanabiliyor olması. Tanıtıldığı ilk günden itibaren insanların merak ettiği bu teknoloji, arama motoru olan Bing’in kendi çeviri algoritmasının entegrasyonu sayesinde çalışıyor. Şu an için alternatif algoritmaların aktif edilemediği program, beta sürecinden sonra kullanıcılara daha doğru ve hızlı çeviri yapan yöntemler sunabilir.

Halihazırda metin tabanlı içeriklerde 43 farklı dil arasında çeviri yapabilen Skype Translator, sesli olarak ise sadece İngilizce ve İspanyolca desteği verebiliyor.

Son olarak, deneme sürümünü kullanabilmek için Windows 8.1 ve üstü sürümlere sahip olmanız gerektiğini ve program üzerinde yaptığınız her görüşmenin kaydının Microsoft tarafından geliştirme sürecinde kullanılacağını bilmenizi isterim.

Skype Translator’ü bilgisayarınıza kurmak için buraya tıklayın.

Kaynak

http://www.theverge.com/2016/12/12/13918176/skype-real-time-translation-mobile-landlines

http://www.digitaltrends.com/computing/get-instant-text-voice-translation-skype-translator-preview/

Leave a Reply