Zuckerberg’den Tepki

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump’ın Müslümanlara dair yaptığı açıklamalar, başta Müslümanlar olmak üzere tüm dünyanın tepkisini çekmişti. Sosyal medya üzerinden de Trump’a tepkiler çığ gibi yağmıştı.

Sosyal medyadan gelen tepkilere bir yenisi de Zuckerberg’ten geldi. Zuckerberg, Facebook hesabından paylaştığı mesaj ile tüm dünyadaki Müslümanlara destek verdiğini açıkladı. Zuckerberg, Facebook’taki tüm Müslümanların kendilerini savunma hakkının olduğunu ve bu durumun da Facebook’ta her zaman hoş görülüp saygıyla karşılanacağını belirtti. Bu sözleriyle Müslümanlar için Facebook’ta huzur ve güven vaat etmiş oldu.

Mark Zuckerberg, “Bir Yahudi olarak, ailem bana tüm toplumlara karşı yapılan saldırıların önünde dikilmemiz gerektiğini öğretti.”diye yazdı mesajında ve sonrasında şu sözleri ekledi : “Bugün saldırı size karşı olmasa da, bir kişinin özgürlüğüne karşı yapılmış bir saldırı herkesi incitecektir.”

Zuckerberg, yazdığı mesaj ile son zamanlarda yaşanan ‘terör’ olaylarının sonucunun tüm Müslümanlara mal edilmesinin yanlış olduğunu da vurguladı.

Yakın zamanda baba olan genç işadamı, çocuk sahibi olmanın kendisine umut verdiğini, umudumuzu kaybetmemeliyiz mesajı verdi. Birlik beraberliğin önemine dikkat çekmek için de ” Bir arada durdukça ve birbirimizin içindeki iyiyi gördükçe herkes için daha iyi bir dünya inşa edebiliriz” sözlerini sarf etti.

Mark Zuckerberg, yazdığı mesaj ile aslında tüm insanların eşit olduğunu ve farklı görüşlere saygı göstermenin önemini tüm dünyaya duyurdu.

Leave a Reply