Bazen 140 karakterlik bir tweet 1.000 kelimeden daha fazlasını söyleyebilir ve nadir de olsa, değeri milyonlarca dolar olabilir.

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk Twitter’dan bir açıklama yaptı. Attığı tweetle Musk, Tesla’nın otomobil sektörü dışında yeni bir sektörde de boy göstereceğini belirtiyor.

musk tweet

Musk’ın 2 milyona yakın takipçili Twitter hesabından yapılan bu duyurunun ardından Tesla’nın hisse değerlerinde inanılmaz derecede oynamalar oldu. Gün kapandığında hisse değeri %4 artan şirketin piyasa değeri de 1 milyar dolardan fazla artmıştı.

Musk’ın ilk kez Twitter’dan şirket hakkında duyuru yapışı bu değil elbette. Önceden de twitter hesabından şirketleri hakkında (Elon Musk, SpaceX’in de CTO’su aynı zamanda) duyuru yapan Musk, bu denli bir etki yaratmasa da piyasalar için hassas olan bilgilerin paylaşılması konusunda tepkilere sebep olmuştu. Bunlara cevap olarak da Musk, hisse satmadıklarını ve kısa vadeli değişimlerin kendisi için de şirket için de önemsiz olduğuna dair tweetler atmıştı.

Untitled

Açıklaması yapılan yeni “ürün” hakkında da atılan tweetten daha fazla bir bilgi yok. Evlere özel batarya imalatı olacağı yönünde güçlü şüpheler var. Bazılarına göre uzay asansörü projesinin temelleri atılacak, bazılarına göreyse de gerçek bir Iron Man kostümü yapılacak.

Yaratıcılık ve yenilikçilikte kimseye toz yutturmayan Elon Musk, yeni projesiyle bizleri geleceğe daha da yaklaştıracağından eminim. 30 Nisan’da duyurulacağı belirtilen yeni Tesla ürününü büyük bir heyecanla bekliyoruz.

İlgilisine:

33 Maddede Gerçek Dünyanın Tony Stark’ı Elon Musk!

Leave a Reply