Podo

Podo

Selfie çılgınlığı tüm hızıyla devam ederken söz konusu kalabalık gruplar olduğunda nice yiğidin kadraja girmek uğruna heba olduğunu biliyoruz. Bunun için selfie çubuğu gibi çözümler olsa da Podo hem çok daha az yer kaplıyor, hem de çok daha esnek çözümler sunuyor.

8 MP fotoğraf ve 720p video

Podo kısaca birçok yüzeye yapışabilen ve uzaktan kumanda edilebilen bir taşınabilir kamera. Elbette kol mesafenizle oranlı kısıtlı görüşü ve lens distortion olmadan alışık olduğunuz  selfie hissini yakalayamayabilirsiniz fakat amacınız herkesin fotoğrafta aynı anda rahatça gözükmesi ise ve etrafta sizi çekecek bir Japon turist göremiyorsanız Podo tam da ihtiyacınız olan ürün. Öncelikle ürünü bir yüzeye yapıştırıyorsunuz. Ürünün tabanı birçok küçük boyutta vantuzla kaplı ve güçlü bir mıknatısa sahip olduğundan birçok yüzeye kolayca yapışabiliyor, gücünü yitirmiyor. Ürünü yerleştirip oynar başlığı sayesinde istediğiniz açıyı yakaladığınız zaman Bluetooth bağlantısı üzerinden telefonunuzla istediğiniz zaman 8 MP  fotoğraf ve 720p video çekebiliyorsunuz. Podo’nun uygulamasında başka çekim modları da mevcut ve uygulama güncellemesiyle yenilerinin de eklenebileceği belirtiliyor.

Canlı önizleme, flaş ve daha fazlası

Elbette Podo’nun başka marifetleri de var. Örneğin fotoğrafınızı çekmeden önce telefonunuzdan canlı olarak önizlemesini görebiliyor, zamanlayıcı kurabiliyor ve Podo’nun donanımıyla flaşlı fotoğraf çekebiliyorsunuz. Podo’yu duvara nasıl yapıştırırsanız yapıştırın isterseniz kendisi yerçekimine göre fotoğraflarınızı hep doğru açıyla çekebiliyor. Fotoğraflarınızı çektikten sonra da yine Bluetooth üzerinden fotoğrafı telefonunuza aktarabiliyor ve Podo’nun uygulamasından doğrudan sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz. Videolardan görülebildiği kadarıyla tek ufak eksikliği Bluetooth üzerinden veri aktarımının (canlı önizleme, fotoğraf kaydetme vs.) çok hızlı olmaması.

Fiyatı 99 dolar

İlerleyen aylarda 99 dolar olarak raflarda yerini alacak ürüne Kickstarter üzerinden destek olabilirsiniz. Ürün şu anda yatırım kampanyasının bitmesine 1 aydan fazla varken hedefi olan 50 bin doları kat kat geçmiş durumda.

Leave a Reply