Catstacam İle Kediniz De Artık Bir Fotoğrafçı!

Catstacam
Catstacam ile yakalanmış bir görüntü.

Catstacam ile yakalanmış bir görüntü.

Kediler günümüzde internetin vazgeçilmezlerinden. İstesek de istemesek de her gün kedi videoları ve fotoğraflarıyla karşılaşıyoruz. Peki ya fotoğraflarının çekilmesi yerine kediler fotoğraf çekseydi? Ünlü kedi maması markası Whiskas’ın geliştirdiği Catstacam ile bu mümkün denilebilir.

Whiskas Avustralya tarafından, bir reklam projesi olarak geliştirilen bu ürün, kedilere özel bir GoPro kamerasını görünümünde. Tasmasına takılı Catstacam sayesinde kediniz belirli zaman aralıklarında kendi görüş açısından otomatik fotoğraflar çekerek ona açtığınız Instagram hesabı üzerinden paylaşabiliyor. Ayrıca kedinizi daha iyi anlamanızı ve onunla yakınlaşmanızı hedefleyen Whiskas, fotoğrafın altına kedinizin davranışıyla ilgili merak ettiklerinizi “#askwhiskas” etiketiyle paylaştığınızda size yanıt verecek uzmanlar da ayarlamış.

Whiskas, ürün ile ilgili fazla bilgi vermese de teknoloji sitelerine göre ürün hareket algılayıcısına sahip ve kedinizin hareket edip etmediğine göre dakikada birkaç kez veya 10 dakikada bir kez fotoğraf çekip tanınan bir Wi-Fi menziline girdiğinde Instagram üzerinden bu fotoğrafları paylaşıyor. Ürünün kısıtlı sayıda üretildiği ve sadece proje kapsamında bazı kedi sahiplerine verildiği bildirilse de bazı kaynaklar Whiskas’ın bu ürünü gelecekte yaygınlaştırmayı planlıyor olmasının muhtemel olduğunu söylüyor. Catstacam ile çekilmiş fotoğraflara Instagram üzerinden “#catstacam” etiketi ile ulaşabilirsiniz. Merak etmeyin, şimdilik filtreli mama fotoğrafları ve sahilde uzatılmış patiler yok.

Teknik ve ulaşılabilirlik bakımından kısıtlamaları olsa da Whiskas’ın bu yeni ürünü, giyilebilir teknolojinin elektronik fuarlarında gittikçe yaygınlaştığı günümüzde, bu teknolojinin gelecekte bizimle birlikte hayvan dostlarımızı da nasıl etkileyebileceğine güzel bir örnek.

Leave a Reply