Bilkentli öğrencilerden mobil oyun

Bilkentli öğrencilerden mobil oyun
Mobil oyun geliştiriciliğinin artık oyun şirketlerinin tekelinde olmadığı bir zamanda yaşıyoruz. Flappy Bird gibi piyasayı sallayan bireysel projelerin varlığı insanlara heves aşılayarak bağımsız oyun geliştiriciliğinin hızla yayılmasını ve her geçen gün yeni bağımsız projelerle karşılaşmamızı sağlıyor. Okulumuz bilgisayar mühendisliği öğrencilerinden Yusuf Öncül ve Gökhan Kahraman da birazdan okuyacağınız oyunu yapan iki bağımsız mobil oyun geliştiricisi.

İkilinin geçtiğimiz haftalarda “Yex Studios” adı altında oyunculara sunduğu “Pooh”, Unity ile geliştirilmiş puzzle-platformer türünde ücretsiz bir oyun ve amacımız “Pooh” adlı karakteri bir mancınık ile fırlatarak karşısına çıkan engelleri aşırtıp kutusuna sokmak. Bunun için de onu doğru açıyla ve doğru hızla fırlatmamız, hatta etrafımızdaki objeleri kendi yararımıza kullanmamız gerekiyor.

Oyuncuyu özellikle delirtmeye yönelik zorlukta bölüm tasarımları olmasa da ilerleyen bölümlerde kendinizi kimi zaman oldukça ince hesaplar yaparken ve kimi zaman da hırsla bölümü geçmeye çalışırken bulabiliyorsunuz. Şimdilik oldukça yeterli gözüken 90 bölümü olan oyunun bölümlerden topladığınız yıldızlarla açabileceğiniz, karakterinizi daha çok zıplatan veya daha ağır yapan iki oyun modu daha bulunuyor. Kullanıcılar tarafından 5 üstünden 4,5 oy alan ve Türkiye’de birkaç kategoride dereceye giren oyun şimdilik sadece Android kullanıcılarına açık. Oyunun Google Play sayfasına buradan ulaşabilir, ikiliye gelecek projeleri için destek vermek isterseniz de buradan reklamsız sürümü satın alabilirsiniz. Biraz zaman geçirip eğlenmek isteyen herkese önerilebilecek bu oyun özellikle platform ve bulmaca oyunları sevenlerin hoşuna gidecektir.

Tanıtım videosu:

Leave a Reply