GazeteBilkent8Frankfurt Otomobil Fuarı’nı bekleyemeyen Mercedes 2017 model Yeni C-Class Coupé’yi alıcının beğenisine sundu. Tanıtıldığı andan itibaren “S-Class Coupé’nin küçüğü” yorumunu alan araç, yeni kasa C-Class ve S-Class Coupé’nin özelliklerini bir arada barındırarak kullanıcıya görsel bir şölen sunmakla kalmamakta, aynı zamanda çok geniş bir konfor alanı vaat etmektedir.

GazeteBilkent13Dünya genelinde iki kapılı araçlar her ne kadar birinci tercih olmasa da, C-Class Coupé vaat ettiği kompakt ve kışkırtıcı spor havası ile çoğu sedan alıcısını da etkilemiş durumda. Selefinden 1.7 inç daha uzun olan araç, 0.6 inç de daha yüksek. Bu değerler ne kadar önemsiz gibi görünse de aracın yol tutuşu, sürüş konforu ve spor süspansiyonun aracın içine verebileceği ses gibi alıcıların hassas olabileciği konulara etkisi büyük.  İç tasarımında Yeni C-Class’tan çok büyük farklılıklar göstermeyen araç, dış tasarım olarak ön yüzünde Yeni C-Class ile benzerlikler gösterirken, arka yüzü ise benzetmelerin hakkını vererek S-Class Coupé’yi andırmaktadır.  Araç hakkında yapılan açıklamalar ne yazık ki şimdilik bu kadar.

Teknik özelliklerinin Frankfurt Otomobil Fuarı’nda açıklanmasını beklediğimiz bu rüya aracın performans bakımından önde gelen rakiplerinve BMW 4 serisinden geri kalmayacağını ve bu alanda da adının ağırlığını taşıyacağını düşünüyorum.

GazeteBilkent15 GazeteBilkent14 GazeteBilkent12 GazeteBilkent11 GazeteBilkent9

 

 

Leave a Reply