Yanko Design şirketinden Je Sung Park ve Woo Jung Kwon adlı iki tasarımcı, bildiğimiz şemsiye kalıplarının dışına çıkarak bir ilke imza attı. Sıra dışı ve benzersiz bir şemsiye geliştirdiler.

Air Umbrella adıyla satışa sunulan bu şemsiye, benzerlerinden farklı olarak sadece saptan oluşuyor. Yani sizi yağmurdan koruması gereken üst kısım, bu şemsiyede mevcut değil.  Sapın üzerinde şemsiyeyi kontrol etmek için düğmeler yer alıyor ve imkansız gibi görünen bir şekilde bu sap, sizi yağmurdan koruyor. Hatta, inanılması güç ama sizi yağmurdan koruyan şey aslında “hava”.  Cihazın üzerinde yer alan bir düğmeye bastığınız zaman, üzerinizde sizi yağmurdan koruyacak havadan, görünmez bir perde oluşuyor ve yağmur damlaları bu havaya takılınca siz de ıslanmamış oluyorsunuz.

Air Umbrella adı verilen bu basit elektronik cihazın altında kontrolleri yer alıyor. Şemsiyenin verdiği havanın gücü yağmurun şiddetine göre ayarlanabiliyor. Cihazın tasarımcıları aynı zamanda taşınabilirliği de düşünmüş, şemsiyenin sapını küçülterek rahatlıkla çantanızda taşıyabiliyorsunuz.

Leave a Reply